Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka polar pdp 885 - cieknie czujnik temperatury (ze środka)

09 Sty 2013 20:18 3411 7
 • Poziom 2  
  Mam problem ze starą pralką Polar pdp 885, po włączeniu, gdy pralka zaczyna nabierać wody ze środka kostki załączonej na zdjęciu zaczyna wyciekać woda (jest to chyba czujnik temperatury, ale nie znam się na tym zbyt dobrze). Nie jest to duży strumień, ale po 15 min robi się spora kałuża. Czy można jakoś temu zaradzić? Jak wyciągnąć tę kostkę tak żeby niczego nie uszkodzić? Uszczelka dookoła zdaje się trzymać dobrze.

  pralka polar pdp 885 - cieknie czujnik temperatury (ze środka)

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
 • Poziom 38  
  Wyjmujesz czujnik następnie gumę, czyścisz i składasz wszystko ponownie na butapren.
 • Poziom 2  
  Siedzi mocno, mam po prostu szarpnąć z całej siły do tyłu?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Podważyć delikatnie wkrętakiem najpierw jedną stronę blaszki , potem drugą... A w ogóle to łożyska Ci leżą , chyba że te zacieki to stara sprawa . No i przyjrzyj się dokładnie czy rzeczywiście wyciek wody to z tego termostatu , bo nie wydaje mi się .
 • Poziom 2  
  Na pewno ciekło z termostatu. Dzięki Twojej radzie udało mi się to podważyć. Bęben przetarł stal czujnika (widać na zdjęciu) pewnie to wina łożyska, które faktycznie siadło. Jak rozumiem muszę wymienić teraz i łożysko i czujnik? Same problemy z tą pralką.

  pralka polar pdp 885 - cieknie czujnik temperatury (ze środka)
 • Poziom 39  
  nowykwadratowy napisał:
  Same problemy z tą pralką.
  Taa... kup nową, jak wtedy padnie moduł sterujący albo skończą się łożyska (niewymienialne) to będziesz zbierał szczękę z podłogi jak zobaczysz cenę naprawy :)
 • Poziom 38  
  Tak załatwiony czujnik widzę po raz pierwszy. Nie wyła i stukała podczas wirowania. Czujnik wymieniasz jako premia za lenistwo (jak nie poleciał krzyżak) a łożyska się zużyły. Zacznij naprawę od nich.
 • Specjalista AGD
  Dziurę w kapeluszu termostatu możesz zalać gęstym klejem dwuskładnikowym ( żeby nie przeleciał do środka) , poprawić warstwą butaprenu lub silikonu , powinno wytrzymać . Działanie termostatu po tej operacji możesz sprawdzić w szklance z gorącą wodą , zanurzając tylko czubek kapelusza powinno być słychać pstryknięcie bimetalu i rozwarcie styków elektrycznych . Po ostygnięciu powrót styków .