Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II CC - Nie otwiera się klapa bagażnika przy składaniu dachu

09 Sty 2013 20:22 5961 4
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich. Mam problem z dachem w Meganie II CC rok 2007. Latem wszystko było OK. Teraz chciałem złożyć dach żeby przesmarować uszczelki,(auto stoi w ogrzewanym garażu) no i jest problem. Po opuszczeniu szyb i próbie złożenia dachu, klapa bagażnika blokuje się. Tak jakby nie puszczał górny lewy zamek klapy. Po kilku próbach puszcza a potem znowu się zacina aż przegina całą klapę. Wygląda to tak jakby był problem z zamkiem. Mam plan żeby przełożyć zamki bo chyba lewy i prawy jest taki sam żeby sprawdzić, może trzeba jednak coś wyregulować ? Czy Ktoś pomoże w temacie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zabawa i cierpliwość, przez internet ciężko będzie pomóc.

Dla lepszego dostępu i widoku "procedury", zorganizuj sobie dwójkę kumatych ludzi, otwórz normalnie bagażnik, zatrzaśnij rygiel śrubokrętem, posadź jednego za kierownicę i powoli skokowo niech otwiera dach a Wy trzymajcie we dwójkę klapę i obserwuj co się dzieje w środku.
  • Poziom 12  
    Ten sposób o którym piszesz się nie sprawdzi gdyż mechanizm zamykania dachu jest bardzie skomplikowany. Zamykanie i otwieranie klapy odbywa się i elektrycznie i hydraulicznie Przełożę najpierw zamki (zamienię strony) i zobaczę czy będzie zacinała się druga strona.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    A to ciekawe, bo ja tak robiłem.....

Dlatego piszę aby 2 trzymało klapę, bo klapę będą nadal siłowniki wypychały do góry, tylko trzeba bardzo uważać.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany - wymiana tylnego lewego zamka elektrycznego