Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Bascom][ATmega8]program do trawiarki

jacek1987-1987 09 Jan 2013 22:37 1377 2
 • #1
  jacek1987-1987
  Level 11  
  Witam mam problem z programem do trawiarki mianowicie znalazłem na necie program do sterowania trawiarką chciałem do tego dopisać wybór menu żeby było jeszcze był drugi tryb sterowania trawiarką. Wgrałem program do uC i działało poprawnie potem chciałem wgrać ten sam program bez żadnych zmian na inna ATmege8 i okazuje się że teraz program działa trochę inaczej. Tzn na początku miał się mi wyświetlać napis "wybierz tryb" i potem "tryb1 = +" tryb2= -" i program ma czekać na wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Tak było do czasu jak chciałem wgrać program na inny uC teraz jest tak że pojawia się napis "wybierz tryb" i sam się tryb wybiera bez oczekiwania na wciśniecie przycisku. Nie wiem co się dzieje z tym. Próbowałem ponownie wgrać ten sam program na pierwotną ATmege8 i to samo działa nie tak jak chce. Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje co jest tego przyczyną i jak to poprawić?

  Code: basic4gl
  Log in, to see the code
 • #2
  yogi009
  Level 43  
  Jeżeli program faktycznie pracuje poprawnie na jednej Atmedze, a na drugiej nie, należy sobie zadać dwa pytania:

  1. Czy te dwa mikrokontrolery są na pewno identyczne?
  2. Czy programowałeś je w identyczny sposób (parametry, itd.).

  Jeżeli zachowujesz zgodność w pkt. 1 i 2 wgrywając ten sam plik .hex to cudów raczej nie ma. Przynajmniej w teorii :-) Pozdrawiam.
 • #3
  jacek1987-1987
  Level 11  
  Są to dwie takie same ATmegi8. I w ten sam sposób je programowałem. Mógłbyś przetestować ten program jakoś u siebie i zobaczyć jak Tobie działa??