Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS50M02EU/01 - Nie działa funkcja "extra suszenie"

olszuwy 27 Sty 2013 22:11 21708 35
  • #31 27 Sty 2013 22:11
    olszuwy
    Poziom 10  

Callahan napisał:
    Sledzę i patrze,że to nie będzie zawór-za dużo wody zostaje jednak w wymienniku, przy ubitym zaworze woda zejdzie do zera,a nie do czerwonej kreski. Raczej masz ubity moduł, ale najgorsze, że to może byc moduł obsługi...
    Płytka wygląda jak nówka zero wypaleń, wystrzałów brak zimnych lutów(przelutowałem tak na wszelki wypadek wyjścia na zawory, zasilania styczników i trochę innych). Zawór nr1 na 100% sprawny(jak jest zamknięty to poziom wody stoi jak wryty). A przez zawór nr 2 woda nie ma jak uciec może co najwyżej podać więcej solanki do żywicy. Woda do wymiennika wlatuje zawsze żółtym kanałem i zielonym przez żywicę i czarnym do wymiennika zawór nr 2 w tym nie bierze udziału. Dlatego pytam ile wody musi przelecieć przez żywicę bo u mnie leci jej mało.

• Pomocny post
    #32 27 Sty 2013 22:29
    Callahan
    Poziom 17  

Nie wiem tego.
    Ale problem leży w tym,ze wysterowanie zaworu nie jest poprawne,a wysterowaniem zaworów zajmuje się moduł obsługi, a jego nie ma jak sprawdzić.
    Nie może jednocześnie bez przerwy mieć obu zaworów otwartych w momencie pobierania. Jeśli ew. przewody nie są zamienione to dalej nie pomogę.
    Z drugiej jednak strony - ja wiem- to zabrzmi nieprawdopodobnie dla laika - nie pokazywała błędu e24? Może pompa myjąca się zacierać? Nie słychać tarcia?

• #33 27 Sty 2013 23:21
    olszuwy
    Poziom 10  

Coś się źle zrozumieliśmy zawory nie są wysterowane oba na raz. Przewody zamienione też nie.
    Błędów też normalnie nie pokazuje zawsze zaczyna i kończy program. Błąd pokazuje jedynie w trybie testowym e08.
    Jednak po tym jak napisałeś, że pojemnik w płaszczu po zakończeniu programu musi być pełen jestem w 99% przekonany, że pojemnik z żywicą jest zapchany i przelatuje przez niego za mało wody. Jak tylko wyleczę kręgosłup to wybebeszę wszystko jeszcze raz wywalę żywice, wymoczę ją w soli i sprawdzę pompę myjącą. Taki mam plan. Po wszystkim napiszę co z tego wyszło.

• #34 28 Sty 2013 10:07
    Wlodek22
    Poziom 27  

nawet gdyby był zatkany wymiennik i woda leciała wolniej, to i tak przepływomierz odmierzy tyle ile jest wymagane. Ja mam siemensa sn55m540 z identycznym płaszczem wodnym jak na zdjęciach. U mnie nie napęłnia go do intensywnego suszenia tylko do płukania w ostatniej fazie mycia. Intensywne u mnie to wyższa temperatura i dłuższy czas programu.

• #35 28 Sty 2013 16:04
    olszuwy
    Poziom 10  

Wlodek22 napisał:
    nawet gdyby był zatkany wymiennik i woda leciała wolniej, to i tak przepływomierz odmierzy tyle ile jest wymagane.
    Tak wody wleci tyle ile odmierzy przepływomierz ale większa część do zmywarki a za mało do płaszcza.

Wlodek22 napisał:
    Ja mam siemensa sn55m540 z identycznym płaszczem wodnym jak na zdjęciach. U mnie nie napęłnia go do intensywnego suszenia tylko do płukania w ostatniej fazie mycia. Intensywne u mnie to wyższa temperatura i dłuższy czas programu.
    Sęk w tym, że intensywne suszenie to podgrzanie do wyższej temperatury wody w ostatnim płukaniu. Wydłuża to czas i zużycie energi i daje efekt buchającej pary, którego u mnie brak :cry:.

• #36 07 Lut 2013 11:12
    olszuwy
    Poziom 10  

Wreszcie NAPRAWIONA!
    Ale od początku. Powodem napisania tematu był brak suszenia naczyń przez zmywarkę. Po długich bojach ze zmywarką a rozebrałem ją w drobny mak, okazało się, że przyczyną usterki był zapchany wymiennik jonitowy. Woda pod ciśnieniem przelatywała przez niego małą stróżką a powinna silnym strumieniem. Naprawa polegała na rozcięciu pojemnika z żywicą, wydłubaniu jej ze środka i płukaniu w solance . Trzeba tak długo płukać i wymieniać solankę aż podczas płukania solanka będzie przezroczysta. Następnie pakujemy żywicę do środka i zaspawujemy pojemnik.
    Kilka wskazówek dotyczących demontażu: Aby zdemontować płaszcz wodny trzeba odkręcić wewnątrz komory zmywarki 2 przepusty imbusem 10 i z zewnątrz 2 wkręty torx + węże i kable. Wszystkie kostki pasują tylko w swoje miejsca i nie można ich zamienić (chyba, że ktoś się uprze). Pomocny sprawdzaniu co jest niesprawne jest test serwisowy. Uruchamiamy go przytrzymując prawy górny przycisk (zmywanie 45°) jednocześnie z przyciskiem start i włączamy zasilanie zmywarki. W tym momencie mamy dwa wyjścia sprawdzić błędy które wystąpiły wcześniej lub wcisnąć ponownie przycisk zmywania 45° a następnie przycisk start. Zmywarka sprawdza po kolei poszczególne elementy i wyświetla ewentualne błędy. Z tego co zauważyłem nic nie idzie popsuć ale nie biorę za nic odpowiedzialności i każdy działa na swoją odpowiedzialność . W załączniku dołączam kody błędów do zmywarek sms.
    Obieg wody w zmywarce powinien wyglądać tak: zasilanie ( biały wąż) czerwonym torem przez przepływomierz , następnie zielonym torem przez złoże (lub do pojemnika z solą i przez złoże jeśli zawór nr2 jest otwarty) do zbiornika w płaszczu torem czarnym. Na koniec zmywania pojemnik w płaszczu powinien być pełny (podziękowania dla kolegów Callahan i Wlodek22).
    W razie jakiś pytań piszcie w miarę możliwości pomogę.
    Pozdrawiam.