Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koncepcyjny tablet Synapticsa wykrywający chwyt ręki

exti 09 Sty 2013 23:23 3900 1
 • Koncepcyjny tablet Synapticsa wykrywający chwyt rękiSynaptics to firma znana przede wszystkim z produkcji dotykowych urządzeń wskazujących, lecz podczas CES 2013 zaprezentowała koncepcję tabletu w całości zaprojektowaną przez siebie.

  Tym, co ma odróżniać tablet o nazwie Sensa od całej masy innych tego typu konstrukcji jest fakt, że wykrywa on, którą ręką trzymamy tablet i ignoruje dotknięcia ekranu przez nią. Oznacza to, że możemy śmiało chwycić tablet jedną ręką, drugą operując na nim w normalny sposób, bez obawy, że przypadkowo wykonamy jakąś niepożądaną operację. Ponadto, Sensa wykrywa obszar ekranu, który zasłaniamy kciukiem i zawija wyświetlany tekst wokół niego.

  Jak zostało to zrealizowane? Tylna część obudowy Sensy jest podzielona na połowy, które w oparciu o technologię Forcepad (stosowaną także w touchpadach Synapticsa, które pojawią się w tym roku) niezależnie mierzą wywierany na nie nacisk.

  Poza tabletem Sensa, na stoisku firmy Synaptics można było obejrzeć demonstrację technologii pozwalającej tworzyć jeden duży wyświetlacz z zestawienia dwóch lub więcej tabletów.

  Źródło:
  http://www.engadget.com/2013/01/09/synaptics-sensa-hands-on/

 • #2 10 Sty 2013 09:03
  riodoro1
  Poziom 22  

  Całkiem dobry pomysł, można nawet tak sterować grami czy przerzucać strony w dokumentach.