Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox 2.0 - Drugie gniazdo telefoniczne w kuchni jak podłączyć telefon?

10 Sty 2013 01:08 5868 6
  • Poziom 12  
    Witam. Ostatnio stałem się posiadaczem Fun Packu z Liveboxem 2.0, internetem do 10 mega, telefonią internetową i telewizją Orange TV.
    Wracając do tematu nie wiem co teraz począć, wszystko jest ok, ale telefon stacjonarny musi być podłączony do tego liveboxa i tutaj pojawia się problem. Otóż w naszej kuchni od 20 lat był telefon stacjonarny i ciężko jest przywyknąć do tego aby każdy leciał przez dwa pokoje tam gdzie stoi mój komputer stacjonarny do telefonu. Czy jest sposób aby podłączyć telefon stacjonarny tak jak był do tego wolnego gniazda w kuchni, aby nie było tego całego zamieszania? Patrzyłem już za jakimiś bramkami voip, ale nie wiem czy to jest skuteczne, bo próbowałem już kilku sposobów m.in. gdy podłączyłem liveboxa w kuchni ze samym telefonem stacjonarnym było wszystko ok dopóki nie podłączyłem swojego drugiego routera (pentagram cerberus) do swojego komputera w pokoju pod drugie gniazdko, wtedy połączenie internetowe zostało przerwane.
    Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?
  • Poziom 43  
    Dwa routery ADSL na jednej linii nigdy nie będą działać. Na myśl przychodzi mi jedno rozwiązanie, otóż połączenie kablowe telefonu do LB.
    Telefon w kuchni=> kabelek=>LB. Ten kabelek od gniazda tel. w kuchni gdzie masz poprowadzony?
  • Poziom 36  
    Miałem nie dawno podobny problem: dwa telefony z czego jeden przy modemie w pokoju a drugi w korytarzu. Z tym w pokoju nie ma problemu (stoi tam gdzie stał tylko podpięty jest pod LiveBoxa), natomiast drugi - w korytarzu - miałem dwa wyjścia:
    - ciągnąć nowy kabelek od modemu do korytarza (wiercenie przez ściany)
    - telefon bezprzewodowy
    Wybrałem drugi wariant:
    1. Do modemu podpięta jest centralka bezprzewodowego (stoi obok modemu w pokoju)
    2. W korytarzu jest tylko podstawka ładująca z telefonem bezprzewodowym.
    Działa bez zarzutu :)
  • Poziom 12  
    Trabi napisał:
    Miałem nie dawno podobny problem: dwa telefony z czego jeden przy modemie w pokoju a drugi w korytarzu. Z tym w pokoju nie ma problemu (stoi tam gdzie stał tylko podpięty jest pod LiveBoxa), natomiast drugi - w korytarzu - miałem dwa wyjścia:
    - ciągnąć nowy kabelek od modemu do korytarza (wiercenie przez ściany)
    - telefon bezprzewodowy
    Wybrałem drugi wariant:
    1. Do modemu podpięta jest centralka bezprzewodowego (stoi obok modemu w pokoju)
    2. W korytarzu jest tylko podstawka ładująca z telefonem bezprzewodowym.
    Działa bez zarzutu :)

Właśnie też o tym myślałem. Możesz podać jakieś namiary na taki telefonik?

Dodano po 2 [minuty]:

CHACA napisał:
    Dwa routery ADSL na jednej linii nigdy nie będą działać. Na myśl przychodzi mi jedno rozwiązanie, otóż połączenie kablowe telefonu do LB.
    Telefon w kuchni=> kabelek=>LB. Ten kabelek od gniazda tel. w kuchni gdzie masz poprowadzony?

Też dobre rozwiązanie tylko musiałbym ciągnąć ten kabel przez kilka pokoi i korytarzem. Bo rozgałęzienie mam na dworze pod styropianem i każdy kabel idzie w inna stronę domu, więc ten bezprzewodowy będzie najlepszy :)
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Miałem dwa takie same telefony (słuchawki bezprzewodowe), ale podstawki były różne: jedna to centralka z ładowarką a druga to tylko sama ładowarka. Oba telefony pracowały pod tą samą centralką (mogły pracować też ze sobą jako interkom). Dlatego centralkę mam przy LiveBoxie a samą ładowarkę w korytarzu i na niej stawiam telefon; ładowarka w centralce jest nie używana. Używam tylko jednej słuchawki (druga leży w szufladzie nie używana).
    Modelu nie podam, bo nie pamiętam; przy okazji spojrzę i napiszę.
    -- EDIT --
    Zadzwoniłem do domu i spytałem: to SwissVoice AVENA 129 Duo - można je znaleźć w Google. Jeden z centralko-ładowarką, drugi tylko z ładowarką.
  • Poziom 12  
    Patrze na allegro, ale trochę tego nie ogarniam. Jeżeli można prosiłbym o jakiś konkretny link do allegro z 1 telefonem ładowarką i centralką, którą będę mógł podłączyć do liveboxa :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    sados12345 napisał:
    Patrze na allegro, ale trochę tego nie ogarniam. Jeżeli można prosiłbym o jakiś konkretny link do allegro z 1 telefonem ładowarką i centralką, którą będę mógł podłączyć do liveboxa :)

Każdy bezprzewodowy z 2 słuchawkami - w symbolu/opisie ma duo. Jest tego jak lodu w każdym sklepie z telefonami.