Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Series 5 NP550P5C-T02P - Wgranie systemu Windows 7 Home Premium

Adamis10 10 Jan 2013 08:51 7224 13
    Adamis10
    Level 11  
    Witam narobiłem se biedy, chcąc ustawić notebooka na dwa dyski wgrałem na nowo system windows. Nie dość że mi się nie udało tego całkowicie dokonać to jeszcze nie udaje się wgrać systemu tak aby prawidłowo działał, chodzi tu o sterowniki. Wgrałem system, pobrałem sterowniki ze strony producenta dla tego produktu lecz nie mogę wszystkich zainstalować wyskakują różne komunikaty, niby to normalne i trzeba pobrać jakieś inne lecz nie wiem jakie. Proszę o pomoc, podanie wszystkich sterowników jakie potrzebne są do tego modelu.
    spaniel111
    Level 27  
    Sterowniki do lapka znajdziesz tutaj

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP550P5C-T02PL-downloads?downloadName=DR

wgrywasz w tej kolejności
    1.system
    2.sp+ patche i hotfixy wydane przez samsunga
    3.chipset
    4.grafika
    5.audio
    6.pozostałe

w razie problemów ze sterownikami podaj identyfikatory ven i dev sprzętu

jeżeli na forum elektrody nie znalazłeś poradnika jak wgrywać system i sterowniki
    to zajrzyj tu wszystko opisane krok po kroku
    http://peb.pl/windows/243078-poradnik-komputerowy-dla-kazdego-instalacja-formatowanie.html
    http://peb.pl/sterowniki/600926-sterowniki-porady-wskazowki-u-yteczne-informacje.html
    Adamis10
    Level 11  
    Przepraszam za tak długą nie obecność w tym poście lecz miałem sytuacje braku tego laptopa. Oddałem go do osoby która się zajmuje reperacją i wgrywaniem systemu do komputerów i mój laptop zaginął w akcji o czym dosłownie nie wiedziałem lecz dziś już do mnie powrócił z nowym systemem lecz bez niektórych sterowników. Wgrałem sterowniki głosu, chciałbym spytać który sterownik z listy wyżej w poście " spaniel111 " to sterownik od przycisków " F ". Prosił bym o podanie całej jego nazwy bo w tej liście sterowników na stronie Samsung sterowniki się powtarzają.
    spaniel111
    Level 27  
    Adamis10 wrote:
    Przepraszam za tak długą nie obecność w tym poście lecz miałem sytuacje braku tego laptopa. Oddałem go do osoby która się zajmuje reperacją i wgrywaniem systemu do komputerów i mój laptop zaginął w akcji o czym dosłownie nie wiedziałem lecz dziś już do mnie powrócił z nowym systemem lecz bez niektórych sterowników. Wgrałem sterowniki głosu, chciałbym spytać który sterownik z listy wyżej w poście " spaniel111 " to sterownik od przycisków " F ". Prosił bym o podanie całej jego nazwy bo w tej liście sterowników na stronie Samsung sterowniki się powtarzają.

Poczytalbym instrukcje uzytkownika jest tam opisane jaka aplikacja za co odpowiada ja pisze z telefonu i zabardzo niemam jak podejrzec tej instrukcji.
    Adamis10
    Level 11  
    Pobrałem instrukcję " user manual ( windows 7 ) po polsku i tam nie ma ani słowa o tym która aplikacja za co odpowiada, jest to instrukcja jak użytkować ich produkt w tym wypadku laptop. Niestety nie rozwiązuje to mojej sytuacji z laptopem.
    spaniel111
    Level 27  
    Trudno powiedzieć która to aplikacja lub sterownik po nazwach trudno wyczaić rozumiem oczywiście że wciskasz klawisz fn i f równocześnie :?:

Easy Settings

ściągnąłbym SW Update i zobaczył co on pomoże
    Program SW Update umożliwia łatwe pobieranie i instalowanie sterowników i oprogramowania przeznaczonych do systemu Windows 8.
    Adamis10
    Level 11  
    Nic z tego ten program SW Update znalazł mi tylko aktualizację skype i programu Samsung Support Center. Odnośnie tych sterowników do tego modelu laptopa to pobrać mam sterowniki do systemu Windows 7 64 bitowego a także sterowniki do Windows 7 32,64 bitowego i je wszystkie zainstalować ?, z tym że w tej liście sterowników niektóre z nich się powtarzają i czy mimo to je zainstalować na laptopie ? System mam 64 bitowy. Chce spytać także czy powtórna instalacja sterowników nie zaszkodzi w żaden sposób systemowi laptopa ? Jeśli byś mógł to powiedz, wypisz mi sterowniki do instalacji które instaluje się w kolejności jako drugie czyli te sp+ patche i hotfixy wydane przez samsunga bądź wytłumacz które to są bo nie mam zielonego pojęcia jakie to.
    spaniel111
    Level 27  
    Adamis10 wrote:
    Nic z tego ten program SW Update znalazł mi tylko aktualizację skype i programu Samsung Support Center. Odnośnie tych sterowników do tego modelu laptopa to pobrać mam sterowniki do systemu Windows 7 64 bitowego a także sterowniki do Windows 7 32,64 bitowego i je wszystkie zainstalować ?, z tym że w tej liście sterowników niektóre z nich się powtarzają i czy mimo to je zainstalować na laptopie ? System mam 64 bitowy. Chce spytać także czy powtórna instalacja sterowników nie zaszkodzi w żaden sposób systemowi laptopa ? Jeśli byś mógł to powiedz, wypisz mi sterowniki do instalacji które instaluje się w kolejności jako drugie czyli te sp+ patche i hotfixy wydane przez samsunga bądź wytłumacz które to są bo nie mam zielonego pojęcia jakie to.

Zajrzyj do menadżera urządzeń i zobacz czy masz jakieś wykrzykniki przy urządzeniach jezeli tak to daj jakiegoś screna z manadżera urządzeń :?:

ewentualnie podaj identyfikatory urzadzeń

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

Sterowniki się dublują bo są różne urządzenia w różnych modelach np: grafika intela lub nvidi lub wi-fi atherosa lub intela

Zasada wgrywania systemu i sterowników jest prosta

1.system
    2.sp+ patche i hotfixy wydane przez samsunga są to łatki i poprawki do windowsa które wydał micrysoft a bez których sterownik może się nie zainstalować
    3.chipset
    4.grafika
    5.audio
    6.pozostałe

sterowniki pobierasz generalnie do win 7 64bit ale często sterowniki są w jednym pakiecie Windows 7(32bit,64bit) wtedy wybiera się najnowszą wersję :idea:

Czytanie jest złotem zassaj

Trouble Shooting Guide

jest tam opisane co i jak
    Adamis10
    Level 11  
    Sprawa nie działających przycisków fn została rozwikłana, hurra. Kłopot z tymi przyciskami nie stanowiły sterowniki tylko brak pewnego narzędzia zainstalowanego w laptopie chodzi tu o narzędzie " Easy Settings ", jest to program odpowiadający za przyciski fn.. Można pobrać je ze strony Samsunga, znajduje się ono na tej samej stronie co sterowniki tego modelu tylko w zakładce " Oprogramowanie ". Dowiedziałem się o tym dzięki rozmowie online z konsultantem Samsung, który również polecił pobranie i instalację programów Easy Software manager, Easy Support Center, narzędzia te powtarzają się na tej stronie dlatego też zostałem poinformowany iż najlepiej jest pobrać te narzędzia z data 2012.05.08. Chciałbym dokładnie wyjaśnić sprawę sterowników, popytałem również o nie znaczy o to że również się powtarzają, tutaj należy pobierać te z napisem na końcu w nazwie " (MS Signature) " co oznacza że wydane zostały przez firmę Microsoft do tego modelu laptopa.
    spaniel111
    Level 27  
    Adamis10 wrote:
    Sprawa nie działających przycisków fn została rozwikłana, hurra. Kłopot z tymi przyciskami nie stanowiły sterowniki tylko brak pewnego narzędzia zainstalowanego w laptopie chodzi tu o narzędzie " Easy Settings ", jest to program odpowiadający za przyciski fn.. Można pobrać je ze strony Samsunga, znajduje się ono na tej samej stronie co sterowniki tego modelu tylko w zakładce " Oprogramowanie ". Dowiedziałem się o tym dzięki rozmowie online z konsultantem Samsung, który również polecił pobranie i instalację programów Easy Software manager, Easy Support Center, narzędzia te powtarzają się na tej stronie dlatego też zostałem poinformowany iż najlepiej jest pobrać te narzędzia z data 2012.05.08. Chciałbym dokładnie wyjaśnić sprawę sterowników, popytałem również o nie znaczy o to że również się powtarzają, tutaj należy pobierać te z napisem na końcu w nazwie " (MS Signature) " co oznacza że wydane zostały przez firmę Microsoft do tego modelu laptopa.

Sprawa nie działających przycisków fn została rozwikłana, hurra.

Pisałem ci o tym w

Czytanie jest złotem zassaj

Trouble Shooting Guide

jest tam opisane co i jak
    Adamis10
    Level 11  
    Ok dobrze tylko najpierw mi powiedz gdzie te " Trouble Shooting Guide " się znajduje, czytać potrafię i czytam to co mi potrzeba, na stronie Samsunga tego nie znalazłem. Zresztą mniejsza już z tym, wgrałem system, zainstalowałem sterowniki a teraz chciałbym zainstalować turbo boosta dla laptopa, systemu. Skąd go pobrać i jak go się instaluje.
    spaniel111
    Level 27  
    Adamis10 wrote:
    Ok dobrze tylko najpierw mi powiedz gdzie te " Trouble Shooting Guide " się znajduje, czytać potrafię i czytam to co mi potrzeba, na stronie Samsunga tego nie znalazłem. Zresztą mniejsza już z tym, wgrałem system, zainstalowałem sterowniki a teraz chciałbym zainstalować turbo boosta dla laptopa, systemu. Skąd go pobrać i jak go się instaluje.

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP550P5C-T02PL-downloads?downloadName=DR

zakłada Instrukcje

Trouble Shooting Guide 2012.04.02 POLSKI 5.82 MB

User Manual (Windows 7) 2012.04.02 POLSKI 10.03 MB

Są jeszcze zakładki

oprogramowanie

sterowniki
    Adamis10
    Level 11  
    Dobrze nie będę się upierał być może to tam gdzieś pisze i dawałeś o tym mi znać, już udało się uaktywnić przyciski fn, a teraz prosił bym cię o pomoc co do turbo boost. Czy każdy inny turbo boost jest przypisany do odrębnego modelu komputera ? Skąd go pobrać ? Prosił bym cię o opisanie tego zagadnienia w poście w tym że temacie.
    spaniel111
    Level 27  
    Adamis10 wrote:
    Dobrze nie będę się upierał być może to tam gdzieś pisze i dawałeś o tym mi znać, już udało się uaktywnić przyciski fn, a teraz prosił bym cię o pomoc co do turbo boost. Czy każdy inny turbo boost jest przypisany do odrębnego modelu komputera ? Skąd go pobrać ? Prosił bym cię o opisanie tego zagadnienia w poście w tym że temacie.

niestety z turbo boost ci nie pomogę niewiem jak się do tego zabrać poczytaj

http://overclock.pl/articles/show/id/184,6,10,usprawnienia-w-intel-turbo-boost-technology

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost

http://www.youtube.com/watch?v=Xx_hhwJNtFY

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=oper...a=X&ei=pLkvUe60N47Nsgal_oHYBg&ved=0CHwQ1QIoAA

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=oper...a=X&ei=pLkvUe60N47Nsgal_oHYBg&ved=0CH4Q1QIoAg