Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Color LaserJet CM6030 MFP - Wysyłanie do folderu sieciowego nie działa

10 Sty 2013 10:03 3204 9
  • Poziom 9  
    Witam, przestało mi działać wysyłanie ze skanera do folderu sieciowego, drukowanie działa normalnie w sieci. Po wybraniu "wyślij do folderu sieciowego" i wybraniu folderu (skonfigurowane przez aplikacje z komputera w sieci) wyskakuje komunikat :" nie można wysłać zlecenia w tym momencie.... "
    strona konfiguracji sieci wyglada tak:
    HP Color LaserJet CM6030 MFP - Wysyłanie do folderu sieciowego nie działa

dodam ze wgrałem najnowszy firmware, prosze o pomoc, nie wiem czego szukać, czy konfiguracja sieci czegoś jeszcze wymaga.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    A czy IP komputera jest taki sam jak był przy konfiguracji?
    Prawa do zapisu są?
    Firewall?
    Konfiguracja serwera?
  • Poziom 9  
    IP komputera się nie zmieniło, testowałem z wyłączonym firewallem, prawa udostępniania są. Serwera nie ma, tylko router Draytek 2830vn. Przywróciłem już ustawienia domyślne i dalej nic, teraz informuje że "odmowa dostępu". W konfiguratorze www, po przeprowadzeniu testu dostępu do folderu wyskakuje komunikat : "Uwaga!
    Konto użytkownika urządzenia wielofunkcyjnego o identyfikatorze "Admin" nie ma przydzielonych wystarczających uprawnień dostępu do sieci w tym systemie, aby można było przeprowadzić uwierzytelnienie logującego się użytkownika Windows."

Jakieś pomysły?
  • Poziom 30  
    Brak uprawnień.

Musisz nadać uprawnienia dla danego użytkownika dla odpowiedniego folderu w sieci.

Na jakim komputerze jest ten folder (jaki OS)?
  • Poziom 9  
    Na XP, folder tworzy kreator z płyty i zamieszcza go od razu w szybkim wybieraniu drukarki, konfiguruje się tam dostęp, czyli dane konta: login i hasło, drukarka te dane przechowuje i mimo to blokada. Folder jest udostępniony.
  • Poziom 30  
    OK. To teraz w XP dla tego folderu musisz dodać użytkownika (tego, który się na tym kompie loguje z hasłem).

Jak go dodasz i dasz mu wszystkie prawa, to wtedy zaczniesz skanować.
  • Poziom 9  
    Folder ma pełny dostęp, dla konta które się loguje z hasłem - pełna kontrola, dla reszty tez już dałem i dalej nic, już na samym teście wyskakuje "Brak dostępu do '\\HATE\HATE_CM6030'. Sprawdź lokalizację i dokonaj niezbędnych poprawek"

Dodano po 14 [minuty]:

Czy jest możliwe ze router coś blokuje?, zaporę wyłączyłem całkowicie, brakuje pomysłów co może blokować
  • Poziom 27  
    Spróbuj zamiast nazwy hosta (HATE) wpisać adres IP.

gromthor napisał:
    Witam, przestało mi działać wysyłanie ze skanera do folderu sieciowego,

W jakich okolicznościach?Coś było zmieniane czy przestało samo z siebie?
  • Poziom 9  
    Próbowałem już podstawiać adres ip i nic.
    Drukarka zmieniała w zasadzie środowisko sieci po przeprowadzce, ale pracuje z tymi samymi komputerami, adresy IP przypisuje teraz DHCP, wcześniej były wpisane stałe.
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie, na koniec podam, że udało mi się rozwikłać problem. Skonfigurowałem serwer WINS na moim Synology, przywróciłem ustawienia fabryczne MFP reset wszystkich ustawień z zerowaniem, następnie wpisałem adres WINS (bo zdaje się że to rozwiązało mi problem) i resztę konfiguracji. Odpaliłem odnowa kreatora skanowania do folderu i wszystko zaczęło chodzić jak należy. Pozdrawiam.