Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zastąpić sterownik pieca olejowego Viessmann?

10 Lut 2005 15:52 7480 5
  • Poziom 29  
    Oryginalny sterownik to UNOMATIC na procku ST62T35B zprogramowany do pieca Vitola Comferral 18kW.
    W wyniku błędnego podłączenia czujnika padł fragment tego właśnie procka ale serwis żąda nierealnej kwoty za ten staroć stąd moje pytanie do kolegów, czy można zastosować jakiś niedrogi i sprawdzony sterownik ewentualnie samodzielnie taki zbudować?
    Oryginał zbiera sygnały od dwóch czujników temp. plus termoregulator mieszkaniowy i steruje w odpowiedni sposób trzema przekaźnikami
    (grzałki, palnik itp.?) i można w nim było ustawiać niezależnie temp c.o. i wody bierzącej. W załączniku jest to co udało mi się znaleźć na jego temat...
    Proszę o jakieś sugestie, spróbuję może uda się wydobyć wsad z procka ale nawet jeśli to nie wiem czy uda mi się zdobyć samego onego :please:
    Załączniki:
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Witam.
    Najlepiej by było rzeczywiście z nowym wsadem.
    Ale jak byś się zdecydował na budowę to polecam zrobić to na procku ATMEGA 8515 w BascomAVR . Znajomy zrobił sobie coś takiego na 2 czujnikach temp ds1820 oraz wyświetlaczu 2x16 - steruje 3 pompami i pompką paliwa i zapłonem pieca. Niestety rok nad tym pracował - z mojego doświadczenia - może byś wyrobił się w miesiąc:) - jak byś się przyłożył.
    Jeżeli byś ograniczył się do 1 czujnika i 3 przekaźników to może nawet i szybciej byś się uwinął.
    Poza tym są jakieś zestawy w AVT ale nie chce się wypowiadać na ich temat - nie znam tych konstrukcji.
    Największy problem jest z ustaleniem algorytmu działania programu - tzn pracy pieca , a teszta to tylko fajna zabawa.

Ps. i zawsze można póżniej udoskonalić konstrukcję - sonda lambda w komin , sterowanie wtryskiem itp.....)

Piotr
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    witam
    Wejdż na stronkę www.compit.pl
    gość produkuje tanie sterowniki do picyków i nie tylko
    natomiast ja mogę sie wypowiedzieć tylko o jakości produktów są the best
  • Poziom 15  
    Zdaje się że Viessmann stara się robić dobrą minę do złej gry ich sterowniki nie grzeszą wytrzymałością a poza tym jaki sens jest dzielić jeden prosty układ na kilka płytek? Chyba tylko po to by w przypadku awarii naciągać klienta na dodatkowe koszty.
    Firma Compit faktycznie oferuje to samo na jednej płytce i za rozsądną cenę.
  • Poziom 15  
    Możesz sam zbudować sterownik na dwuch lub czterech termostatach mechanicznych i jednym przekaźniku, zależnie czy masz zasobnik ciepłej wody czy tylko samo ogrzewanie. Jak jesteś zainteresowany to daj znać na mój dzikamysz(malpa)interia.pl a prześlę Ci schematy na twój post. Może rozwiązanie nie poraża wyższością technologiczną ale działa w całej masie kotłów właścicieli mających dość wariackich cen serwisów.
  • Poziom 2  
    Sorry, może zbyt pobieżnie szukałem, ale na stronce Compit-u znalazłem tylko sterowanie systemami grzewczymi, anie sterowanie palnika, gdzie mają być wykonane poszczególne funkcje takie jak:przedmuchanie pieca,próba zapłonu, zatrzymanie awaryjne itp. ja osobiście wykonałem taki moduł na atmelu 2313 i śmiga. Narzie to jest jego pierwszy sezon, ale po 5-ciu miesiącach grzania moge stwierdzić że jestem z siebie dumny, a poza tym opłacało się. Koszt całości wyniusł mnie około 200pln. Dzisiaj nie mam czasu, ale w tygodniu będe szykował dokumentacje mojego ustrojstwa, to jak chcesz to ci wyśle jako pdf + wsad do atmela. Pozdrawiam i życze powodzenia.