Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8 - skype, sklep, kalendarz

angelus866 10 Sty 2013 12:10 1314 2
 • #1 10 Sty 2013 12:10
  angelus866
  Poziom 10  

  Witam serdecznie,
  temat był już poruszany na forum, ale niestety nie znalazłem rozwiązania. Po kilku dniach użytkowania systemu Windows8 nagle nie mogę z poziomu kafelków wejść do Sklepu, Kalendarza. Konto @windowslive.com posiadam-aktywne. Loguje się do systemu z konta lokalnego i przy próbie przełączenia się na konto Microsoft otrzymuje komunikat - w tej chwili nie można się przełączyć, w razie występowania tego błędu później wystukaj problemy z siecią na ekranie głównym - i tak cały czas. Oczywiście problemów z siecią nie ma. Pisaliście o antywirusie - Avast. Próbowałem z wyłączeniem go, a nawet z odinstalowaniem go (z usunięciem wpisów w rejestrze) - brak poprawy oraz za pomocą programu aswclear. Znalazłem informacje, że po zainstalowaniu messengera komuś się "samo naprawiło". Sprawdziłem i to podejście - bez rezultatów. Założyłem nowe konto użytkownika i na nim również nie można się przełączyć na konto Microsoft. Przy zakładaniu nowego użytkownika, przy próbie wybrania konta Microsoft a nie lokalnego - również sytuacja się powtarza.
  Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

  Pozdrawiam,
  angelus866

  0 2
 • #2 11 Sty 2013 06:53
  iagre
  Poziom 35  

  Jakie połączenie z internetem? Sprawdź ustawienia firewala.

  0
 • #3 11 Sty 2013 10:33
  angelus866
  Poziom 10  

  Połączenie z internetem - w pracy "kablowe" - TPSA, w domu wifi (ani tu ani tu nie działa).
  Sprawdziłem ustawienia zapory - zarówno sklep jak i inne aplikacje związane z kontem Microsoft nie są blokowane. Na routerze nie ma zapory, w przypadku pracy - na modemie również nie ma - więc w rachubę wchodzi tylko zapora systemowa i ewentualnie antywirus. Wyłączyłem na chwilę zaporę systemową i na odinstalowanym antywirusie sprawdziłem ponownie - dalej bez pozytywnych rezultatów

  Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

  Próbowałem również za pomocą metody:
  wiersz poleceń
  sfc /scannow

  skan zakończył się sukcesem

  dism /online /cleanup-image /restorehealth
  za pierwszym razem nie uruchomił się z powodu błędu, po 2 restarcie poszedł i zakończył się sukcesem

  WSReset.exe
  Uruchamia się zielone okno sklepu i "klepaczka" w lewym górnym rogu ekranu i koniec - reasumując po tej operacji również bez zmian.

  0