Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG7550 - cieknie woda z drzwi, wybija korki w domu

wedsew 10 Sty 2013 13:25 2835 2
  • #1 10 Sty 2013 13:25
    wedsew
    Poziom 15  

Witam.
    Mam drobny problem ze zmywarką jak w tytule. Podczas pracy sączy się woda z drzwiczek, z lewej strony. Niewiele, mniej więcej jedna kropla na kilka sekund. Niby drobiazg, ale do tego dochodzi jeszcze wybijanie korków podczas pracy zmywarki, czyli że gdzieś dochodzi do zwarcia jak sądzę. Korki wybija losowo, czasem po kilku sekundach pracy, czasem po godzinie, ale zawsze jest to związane z obiegiem wody. Tzn. nigdy nie wybiło korków podczas suszenia lub zaraz po starcie, kiedy dopiero pompa wyrzuca starą wodę. Jeśli zacznie kapać woda z drzwi, dopiero wtedy wybija korki.

Z uszczelką sobie poradzę bo już zauważyłam, że się rozwarstwiła, więc wymienię albo po prostu podkleję, bo uszkodzenie jest minimalne.

Zastanawia mnie jednak, skąd zwarcie? Woda raczej nie przedostaje się nigdzie do środka, z innego miejsca zmywarki też nie cieknie, tylko w tym jednym punkcie. Podejrzewam, że gdzieś w drzwiach musi przebiegać taśma do panelu sterującego, tylko w którym miejscu dokładnie? Jak się do tego dobrać i sprawdzić, czy nie zamokła?

A może ktoś dysponuje schematem tej zmywarki i zechciałby mi udostępnić w celach poglądowych?

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2013 00:03
    peter falk
    Specjalista AGD

Schemat sobie zassij STĄD
    Co do usterki. Najpierw uszczelnij. Potem zajmiesz się "darciem" poszycia drzwi.

0
  • #3 11 Sty 2013 10:37
    wedsew
    Poziom 15  

OK, dziękuję za linka.
    Schemat mam, w weekend obejrzę co i jak :)

0