Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Klonowanie dysku Sata na ATA

edwardzgred 10 Sty 2013 14:12 1395 3
  • #1 10 Sty 2013 14:12
    edwardzgred
    Poziom 2  

Witam wszystkich, mam problem i chciałbym sie poradzić specjalistów.
    Chcę wykonać klonowanie dysku Sata 120GB (C:40 Windows XP, D:30 (zajęte tylko 5GB), reszta wolna) na dysk Ata 80GB. Czy jest możliwe wykonanie takiego klonowania standardowa procedurą? Czy ze względu na inna magistrale trzeba wykonać inne kroki?

Zależy mi szczególnie na przeniesieniu tych partycji ponieważ są tam wazne dla mnie konfiguracje których odtworzenie będzie dosyć ciężkie. A aktualnie nie mam możliwości skorzystania z innego dysku docelowego.

Tylko jest jeszcze jeden problem, na partycji systemowej są bad sectory przynajmniej tak twierdzi GParted (załączam obrazek) i nie idzie klonowanie z informacja jak na obrazku.

Problem - Klonowanie dysku Sata na ATA

Zaś po podłączeniu tych dwóch dysków pod inną stację z windowsem, udaje mi sie wykonać klonowanie przy użyciu programu EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition. Jednak po podpięciu dysku 80GB pod stacje docelowa. Przy uruchamianiu systemu otrzymuję DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Próbowałem to naprawić przy użyciu konsoli odzyskiwania przy użyciu fixmbr oraz fixboot ale nie przynosi to efektu. Możecie coś poradzić?

Dodam ze zmieniałem taśmę itp.

Pozdrawiam

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]

0 3
  • #2 10 Sty 2013 15:02
    helmud7543
    Poziom 42  

1. Zrobić kopię posektorową na sprawny dysk o odpowiedniej pojemności.
    2. Na sprawnym dysku zmniejszyć partycje, tak, żeby geometria mieściła się na tym 80GB dysku (to, co jest powyżej 80GB ma być czystą, nieprzydzieloną przestrzenią, tu nie może być żadna partycja niezależnie, czy jest zajęta w całości przez dane czy pusta).
    3. Tak przygotowany dysk skopiować kopią posektorową na to "osiemdziesiątkę" nie przejmując się komunikatami, że dysk docelowy jest mniejszy.

0
  • #4 12 Sty 2013 13:53
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Zasadnicze pytanie czy chcesz robić kopie posektorową czy przenieść system.
    Nie każdy system nie każde oprogramowanie może być przenoszone w sposób plikowy.
    Niekiedy potrzeba zrobić kopie posektorową partycji systemowych.

0