Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

źle podłączony licznik energii

kermit_09 10 Jan 2013 16:19 4062 1
 • #1
  kermit_09
  Level 10  
  Witajcie
  Miałem taką niemiła przygodę w firmie, że przy okazji wymiany licznika trójfazowego jedna z faz została podłączona odwrotnie (powtarzam za panami z energetyki), przez co zamiast zliczać płynący tam prąd jako energię czynną, naliczana była jako "energia bierna pojemnościowa", więc po znacznie wyższych stawkach. Z reklamacją nie było problemu.
  Piszę jednak w innej sprawie. Mianowicie teraz na fakturach (korygujących) zużycie to zostało zaliczone jako energia bierna indukcyjna i w kilku przypadkach zostaje przekroczony współczynnik mocy powyżej 0,4 i została naliczona kara. Jako że jesteśmy świadomi że taka sytuacja może się zdarzyć mamy zamontowaną baterię kondensatorów, jednak ze względu na nie przekraczanie współczynnika mocy została ona wyłączona. Przez niesprawny licznik nie mogłem monitorować rzeczywistego poboru mocy. Czy odwołanie się w tej sprawie ma sens?

  pozdrawiam
  kermit
 • #2
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A kto to wie? Jeden krótki post w takiej sprawie nie świadczy o niczym. I nie ma sensu bić piany. Temat zamykam.

  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.