Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAN zrywanie połączenia - Rozłączanie internetu sieci LAN

ubenfurer 10 Sty 2013 18:35 5199 8
  • #1 10 Sty 2013 18:35
    ubenfurer
    Poziom 9  

Witam
    Tylko dla ludzi o mocnych nerwach i dużych mózgach ;)
    Od 5 mm-cy nikt nie może rozwiązać tego problemu .
    Gdy gram w sieci w WOT i korzystam z sieci LAN , czasami ze zmienną częstotliwością rozłącza mi internet , natomiast gdy korzystam z neta łącząc się przez bluetooth z telefonem w Orange tej usterki nie ma.
    Co może być tego przyczyną ?

ps.
    Zmieniałem przewód i kartę sieciową na nową i dalej jest to samo . Dostawca LAN nie widzi usterek .

HELP :idea:

0 8
  • #2 10 Sty 2013 18:42
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Jak dokładnie wygląda utrata połączenia? Znika połączenie czy tylko dostęp do internetu? Adresację masz DHCP czy na stałe?
    Masz tylko jeden komputer w swojej sieci i kabel bezpośrednio od dostawcy?

0
  • #3 10 Sty 2013 20:20
    ubenfurer
    Poziom 9  

Dziękuję za zainteresowanie .

Zanika, zrywa połączenie na chwilę ze zmienną częstotliwością po czym muszę program uruchamiać jeszcze raz . Czasami jest to 3 razy na 15 minut a czasami raz na 2 godziny . Problemu z TeamSpeak nie mam w tym czasie i połączenia z tym programem nie zrywa .
    DHCP na stałe ale zmieniali dostawcy netu adres IP lecz bez pozytywnych rezultatów .
    Kabel mam bezpośrednio od dostawcy ale w otoczeniu sieciowym znajdują się jakieś komputery sąsiadów z bloku (wymieniałem niedawno i kupowałem kartę sieciową ale też to nie miało żadnego znaczenia ) .

0
  • #4 10 Sty 2013 20:23
    jimasek

Daj screen-a z ipconfig /all twojego komputera,.

0
  • #6 10 Sty 2013 20:36
    jimasek

ubenfurer napisał:

Zanika, zrywa połączenie na chwilę ze zmienną częstotliwością po czym muszę program uruchamiać jeszcze raz

O czym tu dokładnie myślisz?

0
  • #7 10 Sty 2013 20:40
    ubenfurer
    Poziom 9  

Czasami w ciągu 15 minut zrywa połączenie 3 razy i aż trzy razy muszę od nowa uruchamiać WOT a czasami jest spokój przez 3 godziny gdzie taka awaria nie występuje .
    Nie zauważyłem aby jakieś znaczenie miały pory dnia .

0
  • #8 10 Sty 2013 20:42
    jimasek

Problemy występują na innych stronach? Czy tylko w twojej grze online i połączeniem z serwerem?

0
  • #9 10 Sty 2013 20:47
    ubenfurer
    Poziom 9  

Na innych stronach nie zauważyłem tego problemu ale dlaczego przy połączeniu przez bluetooth z telefonem komórkowym w danej sieci problem nie występuje a poprzez kabel LAN jest ?

LAN zrywanie połączenia - Rozłączanie internetu sieci LAN

ubenfurer napisał:
    ale dlaczego przy połączeniu przez bluetooth z telefonem komórkowym w danej sieci problem nie występuje a poprzez kabel LAN jest ?

Zwarcie na płycie głównej przy wejściu do karty sieciowej ? Uszkodzona puszka w ścianie kabla LAN ?

Dostawca LAN nie widzi usterek , przełączał pod inny hosting i zmieniał IP ale problem LAN dalej występuje.
    Więc pytanie gdzie leży defekt jeśli nie ma usterki poprzez bluetooth a jest z LAN ?

Kabel wymieniałem na nowy ale czy przewody , zworki które mają różną wysokość i nie stykają się dokładnie ze zworkami w kablu może wywoływać ten problem kiedy zajmują miejsce na różnej wysokości ?
    hm...
    A może znikają pakiety gdzieś w łączach komputerów w otoczeniu sieciowym ?
    Nie wiem jak to rozgryźć :not:

0