Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire d260 - Problemy z instalacją linuxa na notebooku

10 Sty 2013 21:14 1248 3
  • Poziom 2  
    Witam. Tak jak w temacie. Zainstalowałem na swoim notebooku Acer Aspire One D260 Linuxa. No wszystko pięknie śmiga bez problemu. Ale problemy zaczynają się gdzie indziej. Linuxa instalowałem poprzez pendrive. Do zrzucenia Linuxa na pena użyłem programu unetbootin-windows-58. Tu też nie było problemu. Problem zaczął się gdzie indziej. Zainstalowałem system , fajnie. No to restart. Wyjąłem pena i system nie odpowiada. Nie szło włączyć notebooka. Tak więc z powrotem podłączyłem pena do USB. Notebook zaskoczył i system normalnie się uruchomił. Ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak jest i gdzie popełniłem błąd przy instalacji systemu? I dlaczego system nie chce się uruchomić bez pendrive?
  • Poziom 35  
    Być może pendrive wykrywa jako urządzenie /dev/sda a dysk /dev/sdb.
    Jeśli odpalasz bez pendrive to dysk jest wykrywany jako /dev/sda.
    Zainstalowałeś z GRUB'em? co masz w /etc/fstab ?
  • Poziom 39  
    Moim zdaniem GRUB nie został prawidłowo zainstalowany. Czy pojawia się napis w stylu "GRUB not found"? Bootloader został źle wpisany do MBR, albo podczas instalacji została źle wybrana partycja (lub dysk) na którym znajduje się katalog /boot.
    Sam kiedyś popełniłem taki błąd wybierając przy instalacji miejsce docelowe GRUB jako /dev/sda6 (/boot) a nie /dev/sda.
  • Poziom 35  
    Aczkolwiek fstab przydałby się ;-)