Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C.O układ otwarty, sprawdzenie układu

kasztan169 14 Sty 2013 23:29 11649 77
    W0jtek92
    Poziom 36  
    Witam Panie Grzegorzu;) to że przekroje nie są zachowane to wszyscy wiemy. Bo od początku była o tym rozmowa w poście.
    tomekiewa
    Poziom 14  
    gdybyś zrobił układ tak jak pisałem wcześniej to bojler działał by ci grawitacyjnie i nie było by obawy że coś się wydarzy podczas braku prądu oraz nie potrzebne były by te odpowietrzniki, a i zaoszczędził byś na rurach. nie wspominam o estetyce całego układu
    kasztan169
    Poziom 11  
    Różnicówke się sprawdza miernikiem a ja kogoś niestać to żarówką. Co ty możesz wiedzieć jak masz takie cienkie kabeleczki w aucie.
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    W0jtek92 napisał:
    Witam Panie Grzegorzu;) to że przekroje nie są zachowane to wszyscy wiemy. Bo od początku była o tym rozmowa w poście.

Uwierz mi, że nie chodzi o przekroje :D .
    Takiej konstrukcji nie odebrał by żaden nieprzekupny inżynier nadzoru nawet gdyby rury miały 2" .
    kasztan169
    Poziom 11  
    Teraz jest układ zrobiony i tyle. Grawitacja niemuszi chodzić bo po to jest pompa i mi na tym niezależy. Odpowietrznik zamkne i tyle. I sądze, że będzie chodziło.
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    kasztan169 napisał:
    Różnicówke się sprawdza miernikiem a ja kogoś niestać to żarówką. Co ty możesz wiedzieć jak masz takie cienkie kabeleczki w aucie.

Masz rację, w autach nie montuję z zasady przewodów zasilających miedzianych o przekrojach większych niż 35 mm². U siebie mam takie :D .
    W0jtek92
    Poziom 36  
    Taaa wiem wiem. Normy itd. Ale mimo że wygląda to tak a nie inaczej. To może i by działało.
    kasztan169
    Poziom 11  
    Chociaż ty jesteś normalny na tym forum WOJTEK92. Wiem, że to niejest zrobione tak jak by zrobił hydraulik ale nie o to chodzi. Sam to robiłem i tego się niebęde wypierał. A co myślisz o tym odpowietrzniku??? Zamknąć go i nieotwierać???
    W0jtek92
    Poziom 36  
    Zostaw odkręcony kapturek. Jak wcześniej pisałem ja też robie instalacje w układzie otwartym na takich automatach. I nie mam nigdy z nimi kłopotu. Nigdy ich nie zamykam. No chyba że ciekną ze starości. Ale to zdarza się po latach ich pracy.
    tomekiewa
    Poziom 14  
    Myślę Grzegorzu że trzeba temat uznać za zamknięty i pozostawić autora w przekonaniu że zrobił dobrze dzieło swojego życia a my próbujemy mu to dzieło zniszczyć pozdrawiam i mam nadzieję że kol kasztan 169 nie robi takiej rzeźby w elektryce jak w hydraulice.
    kasztan169
    Poziom 11  
    Najgorsze dla mnie co jest na forum jest to, że wiekszość tylko szuka dziury w cały. Niepróbuja pomóc tym, że krytykuja jak tylko moga. Niemogą tego przyjąć, że to jest już wykonane tylko śrubke dokręcają. Odrazu normy, przepisy, ty lepiej rób domki z papieru itd. Troszke wyrozumiałości poprosze! Ja napisałem, że niejestem hydraulikiem???
    W0jtek92
    Poziom 36  
    Wdg Mnie to jak na elektryka nie mającego pojęcia o instalacjach CO to i tak nie poszło Ci z tym najgorzej... Widziałem już nie jedną instalacje więc wiem co mówię.
    saskia
    Poziom 38  
    Najbezpieczniej bedzie zrobic tak jak na rysunku ponizej.

C.O układ otwarty, sprawdzenie układu

Te cieniutki rurki to szybko zmienisz na grubsze po 2 sezonach. :-)
    Znam to z autopsji.
    Po pierwszym sezonie bedziesz szukal innych przyczyn, ale w drugim zrozumiesz gdzie lezy problem.
    kasztan169
    Poziom 11  
    Dam znać jak rozpale co i jak.
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Ciekawi mnie jak to przejdzie szok-test (wyłączenie pompy przy pełnym załadunku i rozpaleniu).
    tomekiewa
    Poziom 14  
    Oooo coś kolega kasztan169 się nie odzywa czyżby próba uruchomienia okazała się porażką lub jeszcze czymś gorszym???
    kasztan169
    Poziom 11  
    Działam działam ale troszke mi ostatnio czasu zbrakło. Dam znać spokojnie. To niejest tak łatwo zrobić jak w paint.
    W0jtek92
    Poziom 36  
    nikt nie mówił że będzie łatwo:)