Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA model: PA-1121-08 Out: 19V/6.32A- ładowarka/zasilacz

10 Sty 2013 22:55 2265 12
  • Poziom 6  
    Witam, problem pojawił się po spadnięciu laptopa podłączonego do ładowarki z kolan na podłogę. Z laptopem nic się nie stało lecz końcówka przylegająca do laptopa uległa awarii (tzn. pękła) (końcówka taka metalowa). Zostało to "naprawione" po częsci przez specjaliste lecz nie działa jak powinno. Końcówka ładowarki chociaż jest podłączona do laptopa to bardzo często nie ładuje. Chciałbym się was spytać czy w Toshibie jest możliwa wymiana ładowarki (gwarancja) czy trzeba zakupić?

MODEL: PA-1121-08
    OUTPUT: 19V 6.32A(6.32A)

Czym rózni się domyślnie mój model ładowarki (PA-1121-08) od np. PA-xxxx-xx?
    Czy działało by jak powinno gdy by był inny model ładowarki lecz ten sam OUTPUT?
    Gdzie można kupić tą ładowarke i za jaką cene? (link, ponieważ nie moge znależć)

Za wszelką pomoc dziękuje ;)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 6  
    właściwie to nie wiem jak sprawdzi c tą średnice wejścia, możecie pomóc :D

podam wam pełne informacje zapisane na łądowarce:
    AC ADAPTER / ADATATEUR SECTUER
    Part No. / No. de Piece: pa3717u-1aca
    model/modelo/modele: pa-1121-08
    INPUT/ENTRADA/ENTREE: 100-240V ~ 50-60Hz 2.0A(2.0A)
    OUTPUT/SALIDA/SORTIE: 19V = 6.32A(6,32A)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    hejven napisał:
    właściwie to nie wiem jak sprawdzi c tą średnice wejścia, możecie pomóc :D

podam wam pełne informacje zapisane na łądowarce:
    AC ADAPTER / ADATATEUR SECTUER
    Part No. / No. de Piece: pa3717u-1aca
    model/modelo/modele: pa-1121-08
    INPUT/ENTRADA/ENTREE: 100-240V ~ 50-60Hz 2.0A(2.0A)
    OUTPUT/SALIDA/SORTIE: 19V = 6.32A(6,32A)

Ważna jest grubość adaptera dlatego pisałem o uniwersalnym :idea: :idea:
  • Poziom 6  
    czyli moge kupować czy warto jednak zajsc z tym sprzetem do sklepu komputerowego i jeżeli miałbym kupić jeden z powyższych to który mi się bardziej opłąca (firmowo, rodzaj sprzętu itd)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Nie warto kupować uniwersalnych zasilaczy. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Zobacz jakie wymiary ma wtyczka (albo podaj model laptopa, może ktoś będzie wiedział, prawdopodobnie jest to 5.5x2.5mm) i kup sam kabel z oryginalnie zamontowanym wtykiem. Na aukcjach taki kabel kosztuje 10-15zl. Zetniesz uszkodzony wtyk, skrócisz trochę nowy kabel, połączysz kabel z zasilacza z nowym kablem (tylko żadnej partyzantki, porządnie polutować i zaizolować) i będziesz miał dalej oryginalny (czyli dobry) zasilacz z dobrym wtykiem.

Jeśli już chcesz kupować cały zasilacz, to tylko oryginał (lepiej używany oryginał niż nowy uniwersalny szajs). Na aukcjach znajdziesz ich wiele (do tego w cenach często poniżej ceny uniwersalnego badziewia). Przykładowa aukcja (tylko ewentualnie sprawdź wymiary wtyku):
    http://allegro.pl/zasilacz-delta-electronics-19v-6-3a-kabel-230v-i2925631730.html
  • Poziom 6  
    model laptopa: TOSHIBA SATELLITE P750-10F

jest możliwośc ,że zrobi mi to jakiś pracownik sklepu internetowego? bo sam za bardzo nie potrawie ;) nie bawie się w takie rzeczy ;p

nie znam się na tym ale oblaczając moją profesionalną linijką
    szerokość: 0,5cm
    długość (był połamany, naprawiany): 1cm
    Jeśli kupisz sam kabel, to pewnie za grosze Ci to w dowolnym serwisie RTV/GSM zlutują. Natomiast koszt będzie już prawie zbliżony do zakupu drugiego zasilacza (np oryginał z podanej przeze mnie aukcji kosztuje z wysyłką 58zł, kabel kupisz za ok 20zł (koszt z wysyłką), do tego pewnie z 20zł zostawisz za polutowanie. Tak więc może bardziej opłaca się kupić jednak kompletny i działający drugi zasilacz :)
  • Poziom 6  
    a da rady tak, że z moejgo starego oryginalnego zasilacza odciąć końcówkę i zlutować nową kupioną na allegro? ;p
    Przecież o tym już ci pisałem, ale lepiej zamiast samej końcówki kupić kabel z końcówką i łączyć kable. Końcówki o nawet zgadzających się wymiarach nie siedzą specjalnie dobrze w gniazdach (są luźne albo wypadają, mimo teoretycznie zgodnego wymiaru). Tak więc na Twoim miejscu nie bawiłbym się w lubowanie samej końcówki.
  • Poziom 6  
    dzięki za pomoc, jutro udam się do jakiegoś sklepu komputerowego i coś pokombinujemy ;) proszę nie zamykać
    Tylko nie kupuj niefirmowego zasilacza, chociażby nie wiadomo jak Ci go sprzedawca zachwalał/polecał/wciskał... :)
  • Poziom 6  
    oczywiście :) jak coś to się z tobą skontaktuje ;d