Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia I - Zdalnie sterowany zamek centralny

OtwockCars 10 Jan 2013 22:59 7503 2
    OtwockCars
    Level 2  
    Witam jestem szczęśliwym posiadaczem auta Skoda Fabia 1, 1.4 16v

Niestety lenistwo daje za wygraną, gdyż mam zamek centralny sterowany z kluczyka, a więc postanowiłem zakupić zdalnie sterowany sterownik centralnego zamka firmy MARKI SAFETY, jest to uniwersalny sterownik dostępny w dużej ilości na portalach aukcyjnych... podobno nie jest produkowany przez Chińczyków, ale kto może w tych czasach to stwierdzić.

Do sterownika dostałem schemat, 2 piloty a nawet baterie do nich, a także kable z kostką abym mógł to wszystko po podłączać. Wiem, iż + i - trzeba podłączyć aby było zasilanie, lecz moje pytanie polega na tym: Czym jest sterowany zamek centralny, bo mogę mieć w aucie sterowanie plusem lub minusem, może ktoś się orientuje jaka instalacja elektryczna zamków centralnych występowała w tych autach? auto jest z 2000r produkcji.

Jeżeli nikt by się nie znalazł kto podłączał(aczkolwiek wątpię) to proszę o wytłumaczenie mi jak sprawdzić czym jest sterowany zamek centralny, oczywiście wytłumaczyć tak jak najprościej można. Wiem mógłbym to oddać do elektryka, albo do mechanika i on by mi to zrobił, lecz jak dowiadywałem się u paru fachowców to zakrzyczeli 150zł, a nie chciałbym takiej kwoty wydawać, a także chciałbym mieć satysfakcję, że sam czegoś dokonałem przy Waszej pomocy.

Z góry dziękuję za pomoc :)
    + oczywiście będą
    OtwockCars
    Level 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź :)

+ wędruje na Twe konto