Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston SGA 80 - Opinie, awaryjność

Tuseras_09 10 Sty 2013 23:13 3498 9
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Osobiście moge śmiało polecić tego Aristona. Cieszą się dobrą opinią użytkowników i ekonomiką;)
  • Poziom 12  
    Ok, jutro dodam więcej info ;D

A co Koledzy sądzicie o sterowniku pokojowym AURATON 2005? Czy jest coś lepszego w cenie do 200 ;)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Oczywiście, że jest "coś" lepszego. Zainteresuj się najnowszym modelem Auratona 2030 lub jeśli wolisz bezprzewodowy 2030 RTH. Ma wiele ulepszonych funkcji 8 programów na każdy dzień tygodnia i wiele innych poczytaj: http://www.auraton.pl/pl/inf/regulatory_temperatury/regulatory_przewodowe/auraton_2030

Dodano po 44 [sekundy]:

Mam dwa takie w domu i szczerze mogę polecić.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Powiem tak. Lepszy jest Delta Dore tybox 710. Koszt to 220 ale na prawde warto. Bo jego histereza to ledwie że 0,1 stopnia C. I ma więcej funkcji.
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki za Waszą pomoc, ale mam coś jeszcze na oku. Wypatrzyłem sterownik ST-280, temp. zewnętrzna i inne bajery. Czy warto dać 550 zł i czy zastosowanie go coś zmieni?

Opis całej instalacji przedstawię jutro, wiem że ma być jeszcze jakiś kocioł, nie wiem zupełnie jakie jest planowane podłączenie. Jutro muszę dać fachowcowi odp. co do sprzętu.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Obciążalność styków przekaźnika w Delta Dore Tybox 710 wynosi zaledwie 2 A podczas gdy Auraton ma 8 A a w wersji RTH nawet 16 A. No ale zależy kto do czego używa takiego sterownika. Jest oczywiście możliwość taka, że będzie sterował zewnętrznym stycznikiem no ale to dodatkowy koszt.
  • Poziom 12  
    W0jtek92 napisał:
    jego histereza to ledwie że 0,1 stopnia C

Wydaje mi się, że nie potrzebuje takiej dokładności ;). Jedyne co wiem na 100% to, to że miejscem montażu jest 90 letnia kamienica, grube mury, na wiosne będzie ocieplona (ściany, strop) i podwieszane będą sufity, okna są szczelne, nie duże zużycie C.W.U. i powierzchnia ogrzewanej części ~80m2.
  • Poziom 36  
    Jak kto woli;) ten programator jest inteligentny. Gdy wisi powiedzmy 5 dni na ścianie. I w momencie gdy otworzy się okna i poczuje zimne powietrze, to mimo to nie włączy kotła. Bo programator wie iż jest to nie naturalny spadek temperatury. I po części tym oszczędza. Ale auraton też nie jest zły;)
  • Poziom 12  
    Może zapytam tak do gazowego kotła: Auraton 2005, czy 2030 (dziwi mnie mała różnica cen między nimi).
    Czy ktoś powie coś więcej o ST 280. Wygląda fajnie, ale czy to nie jest tylko świecąca zabawka? Tak wgl. to nie podepnę go do obojętnie jakiego kotła ?