Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FiiO E10 - Trzaski na komputerze stacjonarnym podczas słuchania

Zares 11 Sty 2013 00:09 1188 2
  • #1 11 Sty 2013 00:09
    Zares
    Poziom 8  

Piszę temat w Komputery Hardware, ponieważ na laptopie problem nie występuje, więc FiiO jest sprawne.

Podczas słuchania przez FiiO E10 na Win7 słyszę trzaski, jest to coś w rodzaju "klik", "tik", czy tam "klip" - pojawiają się w losowych momentach, czasami jeden za drugim. Nie jest to trzeszczący trzask, a taki nagły. Jeden trzask nie różni się niczym od drugiego.

Poszukałem trochę na forum i w sumie nic nie znalazłem. Może ktoś się również spotkał z podobnym problemem i wie, jak go rozwiązać?

No, ale żeby nie było - co zrobiłem?
    - wyłączyłem oszczędzanie energii w menedżerze urządzeń dla wszystkich głównych koncentratorów USB
    - w opcjach zasilania w panelu sterowania ustawiłem na wysoka wydajność
    w w/w opcjach jest również możliwość wyłączenia wstrzymania selektywnego USB - ale to chyba działa tylko podczas, gdy urządzenie zostanie odłączone?
    - zwiększyłem bufor length w Foobarze2000 z 1000ms na 1990ms
    - próbowałem odtwarzać w Foobarze2000 poprzez KernelStreaming - niestety trzasków było chyba nawet więcej
    - próbowałem odtwarzać przez WASABI (event) - żadnej poprawy
    - próbowałem z innym kablem USB (od iRiver T30)
    - ustawiłem domyślne próbkowanie, jak i te zgodne z nagraniami CD/Mp3 (16bit/44.1 KHz)
    Zauważyłem również, że po kliknięciu w suwak od głośności (ten obok zegara na pasku), często zdarza się, że dźwięk po kliknięciu (ten "pynk") nie wydobywa się w całości, tylko jakby od połowy, jak gdyby z opóźnieniem. To samo przy dźwiękach z komunikatorów, np. dźwięk przychodzenia nowej wiadomości na Facebooku. Choć z tym odtwarzaniem krótkich dźwięków, to ponoć u każdego z tym FiiO, więc to taki szczegół. Najgorsze są te trzaski..

Nie jest to wina samego odtwarzacza (foobar2000), bo w innych programach, grach, jak i samej przeglądarce (Chrome, Youtube) problem również występuje.

Zasilacz nie no-name (Corsair CX600 V2), więc to chyba nie jest przyczyną trzasków? Co to w ogóle może być? Przerwy w działaniu, jakieś zakłócenia?

Może winna jest listwa, bo jest baaardzo stara? Nie wiem, jak to wszystko działa pod względem elektroniki, ale wydaje mi się, że listwa, jak i sieć nie powinna być winna, jeśli prądem zarządza zasilacz w komputerze? Poprawcie mnie, jeśli się mylę, bo sam jestem ciekaw, jak to jest.

Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc, bo słuchanie muzyki, szczególnie tej spokojniejszej, z trzaskami nie jest komfortowe.

0 2
  • #2 13 Sty 2013 10:46
    gromek5
    Poziom 9  

Wiatraczek-radiator do CPU lub DYSK TWARDY

0
  • #3 04 Lut 2013 19:05
    Zares
    Poziom 8  

Faktycznie - pomysł z wiatraczkiem od CPU może być dobry. Jakiś czas temu (jeszcze przed kupnem FiiO) padł mi wiatrak od CPU. Podłączyłem więc taki zwykły z obudowy - myślisz, że to przez to? Wymiana wiatraka na wiatrak typowo pod CPU z dobrej firmy rozwiąże sprawę, czy może płyta główna się psuje?

Niestety aktualnie nie mam FiiO w domu, więc sprawdzić nie mogę. Na razie chcę się dowiedzieć czysto teoretycznie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo