Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 47PFL7404 - strumieniowe przesyłanie multimediów

Byzyt 11 Sty 2013 00:39 1491 3
  • #1 11 Sty 2013 00:39
    Byzyt
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z połączeniem mojego Philipsa z komputerem w ustawieniach WMP przesyłanie strumieniowe jest włączone ale nie mogę znaleźć swojego TV w urządzeniach w sieci. Jak w TV włączam przeglądaj komputer też nic nie znajduje.
    Może ktoś wie o co chodzi i mógłby mi ten temat troszkę przybliżyć?
    Z góry dziękuję.

0 3
  • #2 11 Sty 2013 01:09
    anmedia
    Poziom 39  

Zrobiles polaczenie bezposrednie, a to nie zawsze zadziala (no chyba ze masz doswiadczenie w konfiguracji). Polacz komputer z TV poprzez router. Skonfiguruj siec, a pozniej udostepnij pliki.

Byzyt napisał:
    ustawieniach WMP przesyłanie strumieniowe jest włączone

To dziala bardzo dobrze miedzy komputerami. Do udostepnienia filmow czy muzyki na TV musisz miec program (serwer) lub windowsa 7 z drobna konfiguracja udostepniania.

0
  • #3 11 Sty 2013 01:20
    Byzyt
    Poziom 2  

wytłumaczę dokładniej:
    W domu mam wszystko spięte w sieć
    Router TP-Link wr941ND sieć jest skonfigurowana z pozycji win7 TV łączy się z internetem więc jest skonfigurowana poprawnie ale jak wyświetlają mi się urządzenia do przesyłania strumieniowego to TV na tej liście nie ma ?

0
  • #4 11 Sty 2013 01:28
    anmedia
    Poziom 39  

Byzyt napisał:
    TV łączy się z internetem więc jest skonfigurowana poprawnie

Siec jest skonfigurowana zle (jesli w sieci sa tylko komputery to jest dobrze). Dlatego Ci nie dziala. Poczytaj tutaj na forum juz kilka opisow dalem jak nalezy poprawnie skonfigurowac. Ja ci podpowiem.
    1 Konfiguracja calej sieci na IP przydzielonym (nie DHCP)
    2. Konfiguracja routera - takze wszystko na IP statyczne.
    3. TV to samo i kazde dodatkowe urzadzeni.
    a) w konfiguracji TV pierwszy DNS ustaiwasz adres bramy, drugi DNS ustawiasz adres DNS operatora.
    4. Czy router ma mozliwosc pokazania urzadzen w sieci? Router moze a nie musi wykrywac. Przy IP statycznym powinien wykryc.
    5. Instalacja jakiegokolwiek serwera DLNA.

Po tych zabiegach bedzie dzialac.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo