Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Wi-Fi zewnętrzna antena + USB na dysk sieciowy

11 Sty 2013 02:45 3222 3
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich bardzo gorąco i proszę o pomoc w doborze najlepszego rozwiązania w stworzeniu sieci, a mianowicie, zacznę od początku:
    Mam obecnie neostradę 10Mb/s wraz z routerem ZTE W300, trochę ten router przerobiłem wyprowadzając z niego antenę na zewnątrz, po to by móc mieć internet koło domu, a nawet kilkadziesiąt metrów od domu, do tego podłączone 2 komputery stacjonarne i tuner TV z Iplą (przewodowo) oraz laptop, tablet, telefon (bezprzewodowo przez wifi). I teraz chcę dokupić router z wi-fi do którego mogę podłączyć dysk zewnętrzny który będzie działał jako dysk sieciowy w domu, dla komputerów połączonych z nim. W300 zostawię sobie ponieważ ma on wystawioną antenę na zewnątrz i sieje on na całkiem sporą odległość od domu dzięki niemu będe miał sieć w pobliżu domu z której nie będę miał bezpośredniego dostępu do dysku sieciowego, dzięki czemu włamanie się do niego będzie ograniczone, będzie działał jako modem do którego będzie podłączony tuner TV (ponieważ nie potrzebuje on dostępu do dysku), komputery które będą na zewnątrz i router wewnętrzny który zamierzam dokupić.
    Szukałem i szukałem ale nie mogę znaleźć nic sensownego, za dogodną cenę. Czy pomoże mi ktoś z forum w znalezieniu najlepszego rozwiązania, bez ponoszenia zbędnych kosztów?
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Zależy jaki masz budżet.
    Zamiast WNR3500Lv2 lepszy troszkę jest RT-N15U jako NAS.

Routery pod Tomato:
    Link
    Routery pod OpenWRT/Gargoyle
    Link

Ciebie interesują te z USP i zegarem powyżej 450MHz ponieważ wydajność routera zależy głownie od tego parametru.
  • Poziom 13  
    a jak to jest...
    czy można do lini TP podpiąć router z modemem ADSL i teraz z tego routera poprzez antenę wifi puścić np. 2MB do sąsiada a pozostałą część łącza np. 4MB przesłać przez lan do routera np. Asus Rt-N16?
    Jakby jeszcze móc tak to skonfigurować, że jak nikt u sąsiada nie potrzebuje netu (wyjechali, itp) to router Asusa otrzymywałby całe łącze?

sorki za podpięcie ;)