Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA SATELLITE L750-1E3 - jak odzyskac "surowy" stan windowsa 7 i s

11 Sty 2013 05:03 7167 12
  • Poziom 1  
    Witam!
    Mam nadzieję ze ktoś pomoze mi z moim lapkiem TOSHIBA SATELLITE L750-1E3. Mianowicie chcę cofnąć stan systemu do stanu "zerowego", czyli zaraz po kupnie laptopa. Niestety nie mogę zrobić tego poprzez odzyskiwanie systemu, ponieważ nie został utworzony od razu obraz recovery, a teraz na niego juz za późno. Mam zainstalowany Windows 7 home premium na partycji C. Czy jest możliwość powrotu do tego stanu bez konieczności ściagania od podstaw sterowników i utraty danych z dysku D i E? Oczywiście chcę również zachować obecny, oryginalny klucz od Windowsa. Jest jakiś sposób na zgranie z laptopa sterowników i samego windowsa? Chciałabym bardzo zrobic formata od podstaw, aby nie instalowało się dużo zbędnych programów producenta, ale czy zrobię to zachowując obecny klucz windowsa? Prosze o sensowne odpowiedzi :-D :-D
  • Poziom 27  
    paulinka98765 napisał:
    Witam!
    Mam nadzieję ze ktoś pomoze mi z moim lapkiem TOSHIBA SATELLITE L750-1E3. Mianowicie chcę cofnąć stan systemu do stanu "zerowego", czyli zaraz po kupnie laptopa. Niestety nie mogę zrobić tego poprzez odzyskiwanie systemu, ponieważ nie został utworzony od razu obraz recovery, a teraz na niego juz za późno. Mam zainstalowany Windows 7 home premium na partycji C. Czy jest możliwość powrotu do tego stanu bez konieczności ściagania od podstaw sterowników i utraty danych z dysku D i E? Oczywiście chcę również zachować obecny, oryginalny klucz od Windowsa. Jest jakiś sposób na zgranie z laptopa sterowników i samego windowsa? Chciałabym bardzo zrobic formata od podstaw, aby nie instalowało się dużo zbędnych programów producenta, ale czy zrobię to zachowując obecny klucz windowsa? Prosze o sensowne odpowiedzi :-D :-D

Niestety nie mogę zrobić tego poprzez odzyskiwanie systemu, ponieważ nie został utworzony od razu obraz recovery, a teraz na niego juz za późno.

Obraz recovery jest tworzony przez producenta więc jes napewno na ukrytej partycji , poczytaj instrukcję str 30 :idea:
  • Spec od komputerów
    spaniel111 napisał:
    Obraz recovery jest tworzony przez producenta więc jes napewno na ukrytej partycji , poczytaj instrukcję str 30 :idea:

Bardzo ciekawe :) Problem w tym ,że w toshibach nie ma ukrytej partycji recovery :)
    Po co piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia i wprowadzasz w błąd czytających ?

Klawisz recovery nie działa ? Instalowałaś inny system lub zmieniałaś układ partycji ?
    Jeżeli tak to trzeba przywrócić oryginalny system ręcznie. Podaj fotkę z zarządzania dyskami to zobaczę co jest namieszane w partycjach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    linuks napisał:
    spaniel111 napisał:

Bardzo ciekawe :) Problem w tym ,że w toshibach nie ma ukrytej partycji recovery.
    Po co piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia i wprowadzasz w błąd czytających ?

Klawisz recovery nie działa ? Instalowałaś inny system lub zmieniałaś układ partycji ?
    Jeżeli tak to trzeba przywrócić oryginalny system ręcznie. Podaj fotkę z zarządzania dyskami to zobaczę co jest namieszane w partycjach.
    Pozdrawiam

A o czym pisze instrukcja użytkownika na stronie 30 czy to ukryta partycja czy obraz na dysku , fakt jest taki że można z tego system odzyskać nikogo w błąd nie wprowadzam odesłałem tylko do instrukcj w której jest opisana procedura jak to zrobić , jak masz klolego zły dzień odreaguj na kimś innym :|
  • Spec od komputerów
    Wprowadzasz w błąd bo użytkownik będzie szukał ukrytej partycji recovery której nie ma i nigdy nie było . Po drugie jeżeli użytkownik uwierzy w to co piszesz o ukrytej partycji i będzie przekonany ,że ma oryginalny obraz recovery na tej partycji może sformatować partycję D: (bardzo częsty przypadek ) i utracić fabryczny obraz systemu.
    Dlatego zareagowałem bo elektroda powinna trzymać poziom i powinno się pisać o rzeczach o których się ma pojęcie a nie o ukrytych partycjach w przypadku laptopów na których takiej partycji fabrycznie nie ma :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    linuks napisał:
    Wprowadzasz w błąd bo użytkownik będzie szukał ukrytej partycji recovery której nie ma i nigdy nie było . Po drugie jeżeli użytkownik uwierzy w to co piszesz o ukrytej partycji i będzie przekonany ,że ma oryginalny obraz recovery na tej partycji może sformatować partycję D: (bardzo częsty przypadek ) i utracić fabryczny obraz systemu.
    Dlatego zareagowałem bo elektroda powinna trzymać poziom i powinno się pisać o rzeczach o których się ma pojęcie a nie o ukrytych partycjach w przypadku laptopów na których takiej partycji fabrycznie nie ma :)
    Pozdrawiam

Wprowadzasz w błąd bo użytkownik będzie szukał ukrytej partycji recovery której nie ma i nigdy nie było
    Nie wprowadzam a odsyłam do instrukcji użytkownika w której jest opisane co i jak :idea:
    Po drugie jeżeli użytkownik uwierzy w to co piszesz o ukrytej partycji i będzie przekonany ,że ma oryginalny obraz recovery na tej partycji może sformatować partycję D
    Jeżeli ma fabrycznie zainstalowany obraz recovery na dysku to nie sformtuje dysku d lub e

Może i tak ale nikt nie jest w posiadaniu lapków 10 różnych firm a standardy są jakie są takie są każdy producent opracowuje swoją procedure recovery , dlatego odsyłam do instrukcji w której powtarzam napisane jest co i jak , a użytkownik nic nie pisze o ingerencjach w system których by dokonał dlatego pierwszym krokiem jest odesłanie do f8 i przywracania systemu :idea:

A użytkownik cóż nie obrażając nikogo ma raczej mizerne pojęcie o systemie i sposobach jego odzyskania jest to typowy użytkownik który lapka używa i niewiele więcej o nim wie :idea: dlatego najlepiej odesłać go do pisanej instrukcji aby nie wpadł na pomysł samodzielnej instalacji systemu i nie napytał sobie większej biedy :D :D
  • Spec od komputerów
    spaniel111 napisał:
    Jeżeli ma fabrycznie zainstalowany obraz recovery na dysku to nie sformtuje dysku d lub e

Może i tak ale nikt nie jest w posiadaniu lapków 10 różnych firm a standardy są jakie są takie są każdy producent opracowuje swoją procedure recovery , dlatego odsyłam do instrukcji w której powtarzam napisane jest co i jak , a użytkownik nic nie pisze o ingerencjach w system których by dokonał dlatego pierwszym krokiem jest odesłanie do f8 i przywracania systemu :idea:

Kolejne bzdury. Oczywiście da się sformatować partycję D: lub E:

Masz rację nikt nie jest w posiadaniu 10 modeli laptopów.
    Najlepiej się wypowiadać w sprawach które się zna i najlepiej takich które się samemu robiło. To nie będzie tego typu wprowadzania w błąd. Nie ma obowiązku udzielać "porad" na forum we wszystkich tematach. Po podobnych "poradach" jak Twoja o ukrytej partycji recovery co najmniej kilkadziesiąt osób sformatowało partycję D: i zostało bez systemu.
    Mam zasadę ,że piszę o sprawach które sam robiłem i nie powielam informacji znalezionych w necie bo jest bardzo dużo szkodliwych porad.
    Przemyśl czy nie warto przyjąć takiej zasady. Będzie wtedy zdecydowanie lepiej dla czytających.
    Pozdrawiam
    Przy okazji poczytaj sobie na forum o problemach po nieudanym przywracaniu systemu. Porada użycia F8 (szczególnie gdy nie wykonano DVD recovery ) bez znajomości stanu jest szkodliwa bo użytkownik może zostać bez żadnego systemu.
  • Poziom 27  
    linuks napisał:
    spaniel111 napisał:

Masz rację nikt nie jest w posiadaniu 10 modeli laptopów.
    Najlepiej się wypowiadać w sprawach które się zna i najlepiej takich które się samemu robiło. To nie będzie tego typu wprowadzania w błąd. Nie ma obowiązku udzielać "porad" na forum we wszystkich tematach. Po podobnych "poradach" jak Twoja o ukrytej partycji recovery co najmniej kilkadziesiąt osób sformatowało partycję D: i zostało bez systemu.
    Mam zasadę ,że piszę o sprawach które sam robiłem i nie powielam informacji znalezionych w necie bo jest bardzo dużo szkodliwych porad.
    Przemyśl czy nie warto przyjąć takiej zasady. Będzie wtedy zdecydowanie lepiej dla czytających.
    Pozdrawiam
    Przy okazji poczytaj sobie na forum o problemach po nieudanym przywracaniu systemu. Porada użycia F8 (szczególnie gdy nie wykonano DVD recovery ) bez znajomości stanu jest szkodliwa bo użytkownik może zostać bez żadnego systemu.

Ostatni post na ten temat
    napisałem
    ty napisałeś

mam drogi kolego doświadczenie w instalacjach z recovery i nie zdażyło mi się żeby instalacja recovery usunęła lub sformatowała dysk z recovery lub partycje z recovery, owszem usunęła dyski założone przez użytkownika ale nigdy nie sformatowała dysku z recovery.
    Zaczynałem zabawę z komputerami jak królował dos i doświadczenia mi nie brakuje a to ze użytkownik w 99 przypadkach na 100 nie robi kopii na nośnikach dvd to nie moja wina , a nasz dyskusja sprowadza się do poziomu Nigdy nie rozmawiaj z ....... Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem .
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    To ja może utnę wszystkie dywagacje na ten temat.

mam takiego laptopa i już 3 razy odzyskiwałem system z partycji recovery bez tworzenia innych dysków.
    Potwierdzam że partycja takowa istnieje i jest na niej obraz systemu ze wszystkim ścierwem dodawanym gratis które za każdym odzyskaniem systemu trzeba usuwać.

odzyskanie systemu polega na wduszeniu F8 zaraz po włączeniu komputera...
  • Spec od komputerów
    MALY001 napisał:
    To ja może utnę wszystkie dywagacje na ten temat.

mam takiego laptopa i już 3 razy odzyskiwałem system z partycji recovery bez tworzenia innych dysków.
    Potwierdzam że partycja takowa istnieje i jest na niej obraz systemu ze wszystkim ścierwem dodawanym gratis które za każdym odzyskaniem systemu trzeba usuwać.

odzyskanie systemu polega na wduszeniu F8 zaraz po włączeniu komputera...

Większej głupoty dawno nie czytałem. Gdzie niby jest partycja recovery w toshibach. Podaj fotkę z zarządzania dyskami i wskaż która to jest partycja recovery. Chętnie zobaczę bo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć partycji recovery w toshibie.
    W tym wątku podobny "fachowiec " bzdury wypisywał na temat partycji recovery w toshibach.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2507932&highlight=
    Pisz o tym o czym masz pojęcie a nie wypisuj bzdur bo tylko obniżasz poziom forum i wprowadzasz w błąd czytających
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Może faktycznie źle się wyraziłem bo partycji jako takiej nie ma... Ale patrząc na zawartość partycji D: zaraz po zakupie laptopa można było uznać ją za partycję recovery.... I nie powiesz mi że nie bo zadnych innych plików tam nie było...

jako dowód mojej poprzedniej nie spójnej wypowiedzi przesyłam Ci screna z zawartości folderu D:\HDDRecovery

TOSHIBA SATELLITE L750-1E3 - jak odzyskac "surowy" stan windowsa 7 i s

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    I o to chodzi. Użytkownicy czytając o partycji recovery są przekonani ,że jest obraz na ukrytej partycji recovery kasują lub formatują partycję D: a potem jest płacz.
    Niestety bardzo dużo jest postów kategorycznie twierdzących że w toshibach jest partycja recovery. Przeważnie jest mylona z partycją WinRE przez domorosłych fachowców.
    Pozdrawiam