Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PC do TV (V Panasonic)

virusthirst 11 Sty 2013 08:11 1284 5
  • #1 11 Sty 2013 08:11
    virusthirst
    Poziom 8  

Witam
    Mam komputer i TV w innych pokojach. Na kompie mogę odtwarzać płyty DVD.
    Ostatnio stwierdziłem że trzeba uprzyjemniać sobie życie i zrobić coś aby móc oglądać płyty DVD na telewizorze.
    Zakupiłem kabel S-VIDEO (+jack do fonii) - SCART (euro) aby podłączyć kartę graficzną komputera (GF 8800 GT) do TV.
    Kabel podłączyłem jednak okazało się że w momencie rozruchu komputera na ekranie TV pokazują się wszelkie napisy poprzedzające ładowanie WINDOWSA (komunikaty z BIOSU itp) ale w momencie kiedy powinno pojawić się okno ładowania WINDOWSA obraz znika - w głośnikach słyszę natomiast dźwięk uruchamianego Windowsa.
    Kombinuje już od kilku dni i nie znalazłem rozwiązania problemu.
    Skoro na TV pokazują się pierwsze obrazy rozruchu komputera tzn. że kabel jest podłączony prawidłowo w innym przypadku na ekranie nie pojawiałoby się nic.
    Dlaczego więc obraz znika w momencie ładowania Windowsa??
    Szukałem czegokolwiek z ustawianiach telewizora ale nic mądrego nie znalazłem - tym bardziej że jest to starszy model telewizora Panasonic 21" i ma tylko podstawowe ustawienia (jasność kontrast itp)
    Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co może być tego przyczyną??
    Czy to wina komputera czy telewizora - może tak stary telewizor nie jest w stanie wyświetlić obrazu z PC (ale dlaczego??)

Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie ponieważ cierpliwość moja kończy się i niedługo potnę kabel a TV wyrzucę :(

• Pomocny post
    #2 11 Sty 2013 08:40
    WP_elewator
    Poziom 25  

Witam,
    Nie czytałem całości, ale chyba wiem o co chodzi :D
    TV wspiera tylko niektóre rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Należy sprawdzić w instrukcji jakie i ustawić w parametrach karty graficznej.

Wydaje mi się ze najlepszym kablem byłby DVI->HDMI - na tym wejściu telewizor powinien wspierać rozdzielczości 720i , 720p, 1080i,180P.
    Na kablu S-VHS maksymalna rozdzielczość to PAL 576 linii.

Zapewne rozdzielczość wyjścia monitora w komputerze jest ustawiona jako wyższa niż 576 linii ( bios generuje obraz prawdopodobnie 640x480 )
    Zmartwię cię jak już zobaczysz obraz na TV po HDMI w Win. to oczywiście nie będziesz miał obrazu w Biosie i w celu dokonania zmian będziesz potrzebował standardowego monitora :D

I doczytałem :D :D :D
    Masz stary telewizor i zapewne nie posiada on wejścia HDMI .
    Może się nie udać , pewnie najniższa dozwolona rozdzielczość dla tej karty to 800x600@50Hz - ustawa taką i sprawdź czy TV to zobaczy, jeżeli nie to pozostaje sprawić sobie TV z wejściem HDMI :D :D

• #3 11 Sty 2013 09:05
    virusthirst
    Poziom 8  

Kabel HDMI odpada bo w TV nie mam takiego gniazda (stary odbiornik TV).
    Rozumiem że takim przypadku zmiana rozdzielczości ekranu w PC powinna pomóc np. gdybym zmienił na 1024x768?? Czy gdzieś głębiej w ustawieniach karty graficznej trzeba grzebać??

Dodano po 14 [minuty]:

Jak tylko wrócę do domu to sprawdzę rozdzielczość 800x600.
    Niestety mam coraz większe obawy że jednak z tym telewizorem się nie uda i jedynym wyjściem będzie zmiana telewizora na inny :(

Dzięki za pomoc :)

• #5 11 Sty 2013 10:33
    houruk
    Poziom 18  

Taniej cię wyjdzie kupno najtańszego odtwarzacza DVD :-)

• #6 11 Sty 2013 10:42
    virusthirst
    Poziom 8  

Fakt :) Ale kupno nowego TV i tak mnie nie minie wcześniej czy później :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo