Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mazda 626 GE 1.8 - Regulacja przepustnicy

khali 11 Jan 2013 11:35 4806 3
 • #1
  khali
  Level 13  
  Jak wyregulować przepustnice w tym silniku , słyszałem ze można to zrobić miernikiem . Czy może mi ktoś napisać dokładnie jak to zrobić .
 • #2
  żałosna udręka
  Level 34  
  Chcesz regulować przepustnicę czy TPS? Dlaczego chcesz tym kręcić?
 • #3
  khali
  Level 13  
  muszę przeczyścić przepustnice , pedał od gazu się przycina . Chciałbym ja od razu wyregulować , jak był podpięty tryb serwisowy to włączył się wentylator na chłodnicy
 • #4
  żałosna udręka
  Level 34  
  Jak przycina się pedał gazu to obejrzyj linkę i sam pedał, potem dopiero dotknij się przepustnicy. Jeśli zacina się w położeniu zamkniętym, to podkręć minimalnie(nic na zapas), tylko tyle żeby się nie zacinała śrubką ogranicznika. To będzie regulacja przepustnicy. Czyszczenie lepiej zrób szmatą na palcu, bez wyjmowania. To nie jest przepustnica sterowana elektronicznie, więc nalot praktycznie nie ma znaczenia. Regulacja TPS-u polega na statycznym ustawieniu go w pozycji zamkniętej przepustnicy w zakresie odpowiednich napięć. Sterownik silnika przejmuje wtedy kontrolę nad regulacją obrotów silnika. Niestety nie mam danych do Mazdy, a regulację przeprowadzam, jeśli trzeba, z voltomierzem w ręku i jakimś urządzeniem diagnostycznym. Nie gaśnie na wolnych obrotach to nie psuj.