Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Drukarka do użytku domowego, tania w eksploatacji

kielak 11 Jan 2013 12:08 13221 5
 • #1
  kielak
  Level 2  
  Witajcie!

  Jestem zielony w temacie drukarek, więc postanowiłem o zasięgnięcie języka u ekspertów. :)

  Czego potrzebuję - drukarka atramentowa/laserowa, jak najtańsza w eksploatacji. Szybkość druku nie ma tu dużego znaczenia, drukarka będzie używana rzadko (do wydruku kilku rachunków każdego miesiąca), a okazjonalnie do innych zadań.

  Powinna móc drukować w kolorze.

  Skłaniam się ku opcji laserowej, aczkolwiek czekam na ciekawe propozycje.

  Jeśli chodzi o kwotę, którą chciałbym przeznaczyć - powiedzmy, że do 500zł. Im niższa cena tym oczywiście lepiej.
 • #2
  mateuszok
  Level 11  
  Brother zamienne tuszę są bardzo tanie. Polecam.
 • #3
  cymbi
  Level 27  
  Brother DCP-195. Cena okolo 299-366 zł. Dobry zamiennik ok. 10 zł za ~30ml. Cztery osobne zasobniki CMYK. Tylko zawsze podłączona do sieci, bo potrafi zaschnąć głowica.
 • #4
  emil16
  Level 12  
  Witam !!

  Ja powiem do Siebie parę słów (poparte przez parę lat oraz eksploatacje różnych urządzeń prywatnie w domu)
  Nie zgodzę się z moimi poprzednikami wyżej, choć każdy ma prawo wyrażać zdanie i opinię, a autor i tak zadecyduję co kupi.

  Autor wyraźnie napisał tania w eksploatacji choć nie rozumiem czy to takie istotne odnośnie dużej ilości kopii, a tylko ogólnej eksploatacji. Gdyż do wydrukowania sporadycznie kilku rzeczy czy są istotne tak mocno takie koszta...??

  Jeżeli naprawdę sporadycznie używana nigdy nie polecałbym drukarki atramentowej!!! Ze względu na zasychanie (czy głowicy, kaset z tuszem, gąbek itp.) co staje się mocno uciążliwym czynnikiem. Nie raz wystarczy w złym momencie (zbyt wcześnie) odłączyć taką drukarkę od sieci, co powoduję złe miejsce ułożenia głowicy/głowic czy całego wózka w odpowiednich gumkach i gąbkach, które nie pozwalają jej tak szybko zasychać i zaraz jest po takiej drukarce. Potem uciążliwe czyszczenie itp. = strata czasu i nerwów.

  W tym indywidualnym przypadku poleciłbym drukarkę laserową, które prawie są cenowo zbliżone do cen drukarek atramentowych, jeżeli porównać przebiegi i ogólne koszta zakupy i późniejszej eksploatacji powiedzmy 30 tyś. stron.
  Można równie dobrze kupić do nich materiały zastępcze, a przy małych zdolnościach manualnych sam toner/proszek i napełnić samemu za grosze.(proszki napełnienie 1raz/1kaseta/1kolor kwestia 5-15 zł napełnienie wystarcza na ok. 1000-1500 stron - co daję ok. 10 razy więcej niż atramentówka).
  Odchodzą Nam jakiekolwiek problemy z zasychaniem itp. tylko drukowanie.
  Musimy pamiętać jeszcze uwzględnieniu wymiany wałka światłoczułego, ale to już raczej można w tym przypadku pominąć, gdyby drukarka została kupiona nowa to taki wałek starcza na 30 000-100 000 stron -dla koloru 4 razy mniej, chyba że, każdy kolor posiada wałek, ale to raczej w profesjonalnych zastosowaniach tylko.
  Jedyny mankament drukarki laserowej jak dla Mnie, to jej rozmiar i duża waga (często ją muszę gdzieś zabrać :) ) Nie lubi pracować również w dużej wilgotności np. piwnice czy jakieś stragany etc. do domu idealna.

  Faktem jest iż jakość grafiki, a szczególnie fotografii jest znacznie mniejsza niż drukarki atramentowej, ale naprawdę jej wydruki są bardzo zadowalające nawet za fotografiach. Z tego co wiadomo autor nie chciał jej typowo do zdjęć, czy kolorowych broszur, więc nie powinno to stanowić problemu.
  Co wybrać?? - Jest tego mnóstwo wpisać w pana google, a powie Nam wszsytko.
  Ja osobiście poleciłbym raczej HP jakiś kolorowy mały model jest taki 1600 (nie wiem czy jeszcze dostępny) albo 2600 koszt poniżej 500 złoty NOWA z startowymi tonerami starczają na ok 1000 kopii.
  Dlaczego HP?? Bo na znanym portalu aukcyjnym, mają bardzo dużo materiałów eksploatacyjnych i zamienników itp.
  Robią dobre drukarki do zastosowań domowych (również biurowe). Dobra relacja cena/jakość.
  Są też innych producentów sporo tańsze, ale potem bardziej problematyczne/droższe w eksploatacji. Sam posiadam jedną z kilku, np starą samsunga CLP-315 i jestem nadal bardzo zadowolony.
  Proszę również rozważyć kupno używanej takiej drukarki, są dużo tańsze, a często dostępne na dobrych aukcjach z wymienionymi tonerami oraz wałkiem.
  Czyli są prawie nowe, wykluczając jakieś ogromne biurowe przebiegi, bo też tak można trafić i wtedy mogą być już w słabej kondycji.
  Przy założonych przez autora przebiegów drukarki oraz brak wymogów co do jakości używana myślę go zadowoli w pełni.

  Gdyby jednak zdecydowałby się Pan na atramentową, ja proponuję osobiście Epsona, gdyż ma praktycznie niezniszczalne/ wieczne głowice, w przypadku chęci wtedy stosowania zamienników radziłbym stosować tylko od 1 producenta, nie wkładając na początku oryginalnych. Nie dojdzie do zmieszania różnych tuszy i długo i dobrze posłuży.

  Tyle ode Mnie, mam nadzieję, że nieco pomogłem i rozwiałem trochę wątpliwości.
  W przypadku pytań chętnie odpowiem.
  POZDRAWIAM
 • #5
  kielak
  Level 2  
  Drukarka leży większość czasu w szafie, wyjmowana jest tylko wtedy, kiedy potrzeba drukować rachunki. Przez to koszty eksploatacji (mimo, że rzadkiej) są dość wysokie.

  Panowie, dziękuje za opinie.
  Kupię laser. :)
 • #6
  emil16
  Level 12  
  Bardzo trafny wybór!! Polecam bardzo!! Pozdrawiam
  ZAMYKAMY