Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 - Centralny zamek nie otwiera drzwi...

11 Sty 2013 12:19 9828 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich!!!
    Mam następujący problem. Ponad dwa tygodnie samochód stał w garażu. ostatnio jeździłem nim w piątek 4 stycznia. 7 stycznia już nie mogłem otworzyć auta. Mam uszkodzony zamek mechanicznie więc kluczykiem też nic nie da rady zrobić (taki kupiłem). Udało mi się odkręcić trzy nakrętki mocujące maskę i wyjąć akumulator i go naładować, ale po założeniu go spowrotem nic się nie zmieniło tylko zaczęła migać dioda w drzwiach. Po wciśnięciu otwierania drzwi pilotem zapala się trójkąt od świateł awaryjnych ale nic się nie dzieje. Czy ma ktoś pomysł na otwarcie drzwi jakimś innym sposobem niż wybicie szyby? Jeżeli tak i byłaby to jakaś tajemnica to proszę pisać na maila slamis(malpa)wp.pl albo napisać na forum. Bardzo Wszystkich proszę o jakąś radę.
    P.S.
    Wcześniej wyciągałem już akumulator z samochodu i nic się nie kasowało.
  • Poziom 13  
    Drzwi kolego masz ryglowane?? Jak nie to próbuj prętem za klamkę wewnętrzną po odgięciu drzwi klinem.
  • Poziom 10  
    Właśnie to jest najgorsze, że tak (podwójne ryglowanie). Dlatego nawet wybicie szyby nic mi nie da bo i tak nie dostanę się do bezpieczników, chyba że jeszcze zdemoluję tapicerkę ale to już byłoby straszne.
  • Poziom 15  
    sedan, czy kombi? to lepiej przez bagażnik się wkulaj, nie dasz rady?, odblokuj jakoś blokadę fotela i wejdź
  • Poziom 10  
    W akcie desperacji i ataku grypy, użyłem "ciężkiego sprzętu" (0,5kg młotka). Dostałem się do środka. Co prawda drzwi otworzyłem po włożeniu kluczyka w stacyjkę (poza bagażnikiem, którego nie udało mi się otworzyć). Nie wiem jaka może być przyczyna. Jak tylko będzie nowa szyba zaprowadzam auto do specjalisty niech to naprawi i zrobi normalne otwieranie z kluczyka. Dziwi mnie tylko to, że po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku pilota zapala się ta lampka od awaryjnych i nic się nie dzieje, ciekawe czy to błąd komputera czy przepalony bezpiecznik?
  • Poziom 10  
    Sprawa jest już prawie na ukończeniu. Okazało się, że kluczyk albo stacyjka się rozkodowały (nie wiem) a stało się to za sprawą rozładowanego akumulatora. Trzeba było zdjąść boczek drzwi i z racji, że nie mam drugiego kluczyka (który już zamówiłem) i zewrzeć jakiś kabelek aby obejść kluczyk w drzwiach. Wtedy dało się zakodować. Teraz pozostał problem zamka w drzwiach i bagażnika aby otwierały się z kluczyka a nie tylko z pilota i założenie szyby. Mam nadzieję, że do jutra kolega, który to robi się z tym upora. Jak na razie Wszystkim bardzo dziękuję za rady i jakbym wiedział jak to zamknął bym ten temat. Pozdrawiam.