Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie wielofunkcyjne HP laserJet M1005mfp spalone USB

brickkk 11 Jan 2013 14:53 1638 7
    brickkk
    Level 9  
    Witam.
    Mam świetną drukarkę laserową, ale uszkodzoną.
    Raz rzuciłem na kabel usb (podłączony do drukarki) jakieś ubranie i wybiło mi korkia, a kabel usb od strony którą wpina się do komputera przytopiło metal. Drukarka w ogóle nie reaguję na prąd. Czy to płyta zasilająca do wymiany? Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    GallusAnonimus
    Level 30  
    LVPS - zapewne tylko bezpiecznik, ale nie jest to pewne bez gruntownego sprawdzenia zasilacza. Formatter najprawdopodobniej także jest uszkodzony.

CB397-60001 - Formatter board - Main logic PCA
    RM1-3942-000CN - Power supply assembly - For 220-240 VAC

Ale ze względu na przyczynę usterki nie możemy wykluczyć dalszych uszkodzeń.
    brickkk
    Level 9  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy mogę sam jakoś wykluczyć co wysiadło? bo jedną płytę z tych dwóch bym jeszcze wymienił ale dwie to już droga naprawa. Jak sprawdzam tanim przyrządem przepływ prądu przez bezpiecznik gdy jest wyciągnięty to wskazuję że ma przepływ prądu.
    Attachments:
  • Helpful post
    GallusAnonimus
    Level 30  
    Jak drukarka jest całkowicie martwa (zero odgłosów mechanicznych), to albo zasilacz albo mechanicznie uszkodzony włącznik. To niemalże wyczerpuje tę kwestię. Niemalże, gdyż utrwalacz (fuser) także może powodować zwarcie. Ale wtedy by wybijało korki.

Wstępnie nie da się zawęzić uszkodze4ń do jednego podzespołu. Ze względu na to co się stało z USB trzeba będzie najprawdopodobniej wymienić formatter. A ze względu na "bycie martwym" mamy LVPS do wymiany.

Na fotografiach nie widać śladów wypalonych ścieżek czy innych ewidentnych śladów przepaleń. Niestety to nijak ma się do tego, by powiedzieć, że te dwie części są sprawne.
    brickkk
    Level 9  
    Może lepiej sprzedać ją na części?
    A może są gdzieś dostępne tanie części do tego modelu?
    GallusAnonimus
    Level 30  
    www.euro-parts.com.pl - ale nie powiem, czy to jest tanio czy drogo. To kwestia własnej oceny.
    brickkk
    Level 9  
    Witam.
    Więc nie udało mi się nigdzie dostać na części takiej drukarki a nowe bardzo drogie i sprzedałem w całości za 150zł.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.