Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion dv7 1150 - Problem z zasilaniem (?) laptopa HP Pavilion dv7 1150

odolan85 11 Jan 2013 16:33 4338 3
    odolan85
    Level 9  
    Witam, posiadam laptop HP Pavilion dv7 1150, 17 cali, i mam absurdalny problem. Absurdalny, gdyż na jakimkolwiek forum nie znalazłem odpowiedzi na swe pytanie, co gorsza - pytań pojawia się coraz więcej. Do rzeczy:

Pewnego dnia zauważyłem, że w mym Linuksie ikonka ukazująca ładowanie baterii nie wykazuje, by cokolwiek się ładowało, mimo, że ładowarka była podłączona. Podociskałem kable itp, - nic. Stwierdziłem uszkodzenie zasilacza. Zwinąłem stary zasilacz w kłębek, i odłożyłem na bok. Następnego dnia jednak, zwinięty w kłębek podłączyłem jeszcze z ciekawości - działało. Pomyślałem: uszkodzony kabel, styka tylko gdy jest powyginany. I jechałem na kłębku. Potem kłębek się rozwinął, i przestało znów działać. Wywaliłem zasilacz (do szuflady), i użytkowałem póki baterii wykazywało ok 60%. Przy kolejnym włączeniu - dajmy na to - ok 30-40%. To wyłączyłem w ogóle.
    I nie używałem laptopa około miesiąc. Myślałem, że uruchomi się po miesiącu, wszak miał ok 40% baterii. Nie włączał się.
    Poszedłem do Media Expert gdyż można tam sprawdzać na miejscu zasilacze.
    Podłączyliśmy jakiś chiński - migała dioda od zasilania na obudowie - zamiast świecić ciągłym światłem. Pan powiedział - "może być tak, bo w HP tak bywa, że uruchomi się, ale nie będzie ładował baterii" - więc uruchamiamy. I tak było - uruchomił się bez problemu, lecz nie ładowało baterii, ale chociaż działało na kablu.
    Zamówiłem więc identyczny zasilacz jaki miałem na Allegro (HP), zamiast kupować chiński szajs który tylko zasila, a nie ładuje.
    Zasilacz dotarł - i teraz tak:
    Podobnie jak chiński - powoduje miganie diody która powinna być stała. Po wciśnięciu Power - przez chwilę słyszałem charakterystyczny szum - i laptop gasł. Drugi raz - to samo. Trzeci - nie szumiał, lecz tylko "zamigiwała" diodka pod guzikiem Power.
    A przy wyjętej baterii, a podłączonym kablu - mimo, że powinien działać - nie działa wcale, nie miga nawet dioda...
    Kabel pierwotny jest zepsuty na pewno - bo nie powoduje migania diody od zasilania na obudowie w ogóle.
    Bateria - jeśli jest zepsuta, dlaczego nie działa laptop na samym kablu, bez baterii?
    Absurd goni absurd.
    Proszę o jakieś nakierowanie, pomoc...
    Pozdrawiam

Edit - po dłuższym czasie znów włączyłem - zaszumiał z 2 sekundy jakby miał się uruchomić, ale oczywiście zgasł.

Podobny problem miał ktoś tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2468326.html
    i jak widać, też nie zostało to rozwiązane, a jedynie stwierdzono, że to nienormalne...;-) z tym, że osoba z postu cytowanego miała 2 sprawne zasilacze, a ja mam jeden sprawny, a ponadto na jednym chińskim "zamienniku" w Media Expercie uruchamiało komp, nie ładując baterii (ale była włożona, z wyjętą nie działa wcale - przynajmniej na nowo kupionym zasilaczu HP)
  • Helpful post
    daniel9723
    Level 10  
    Miałem to samo w moim hp compaq nx 7400 w serwisie powiedzieli że to układ ładowania
    odolan85
    Level 9  
    Ile to mniej więcej kosztowało (naprawa) ? I czy w takim wypadku rzeczywiście miałeś to samo, w sensie, że nie działało w ogóle przy wyjętej baterii na samym zasilaczu?
    Mój jak zaznaczyłem, uruchomił się na chińskim zamienniku (zasilaczu) ale nie ładował. Ale chociaż uruchomił :)
    daniel9723
    Level 10  
    W moim wypadku 300 zł

Dodano po 12 [minuty]:

Tak niedziałał na wyjętej bateri na podpietym zasilaczu.I dioda od ładowania migała.Działał dopuki nie padła bateria