Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xantia. Czy to normalne, że podczas jazdy jest tak miękki?

arek1 10 Lut 2005 19:21 4799 9
  • #1 10 Lut 2005 19:21
    arek1
    Poziom 14  

Mam kilka pytan ze wzgledu na nabycie xsanti 94 r. Czy to normalne ze samochód jest tak bardzo mieki podczas jazdy. Po drugie w okolicy alternatora co około 5 sek słychac cykanie. Prawdopodobnie to jest coś związane z pompą od zawieszenia. Podczasz podnoszenia samochodu cyka częsciej czy tak moze byc. Mechanicy w mojej okolicy powiedzieli ze to normalne ale mi sie w to nie chce wierzyc. I jeszczo jedno ile wytrzymują przebiegu silnik w tych samochodach posiadam 1.8 benzyna

• #2 10 Lut 2005 22:04
    oost
    Poziom 13  

Tak,to jest normalne w tych samochodach ze cykaja,to jest zwiazane z podnoszeniem sie go do gory i wyrownywaniu cisnienia w zawieszeniu,sa one b.miekkie podczas jazdy to zaleta francuskiego zawieszenia,a silniki wytrzymuja jak wszedzie jak bedziesz jezdzic normalnie to nawet ok.500.000.a jaki masz przebieg?

• #3 11 Lut 2005 17:02
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    cykanie co 5 sek oznacza niesprawność układu
    pompa w sprawnym układzie powinna cykać co 40 sek a najlepiej wcale
    przede wszystkim nalezy sprawdziś swery (ciśnienie)
    w zaleznośći od układu powinno ich być od 5 do 10 swer
    w momencie podnodszenia nie powinna pompa w ogóle cykać a to ze cyka oznacza ze w układzie jest zbyt duzy opór którego pompa nie moze pokonać
    przebieg silników do 350-400 tyś km
    poszukaj kolego jakiegoś innego auta to wymaga pracy i pieniedzy
    pozdrawiam
    T

• #4 11 Lut 2005 18:45
    oost
    Poziom 13  

Mialem kiedys Citroena BX on tez ma takie zawieszenie,tez potrafilo cykac czasami,masz racje moze za czesto cyka,ja bylem ze swoja cytryna u mechanika,on wymienil 1 "gruszke",jest ich 5 odpowiadaja one za cisnienie w zawieszeniu,nie kosztowalo to duzo ok. 50zl.,jezdzilem ta cytryna b.duzo i sie nic nie psulo-zawieszenie,silnik-jak sie dba tak sie ma.

• #5 11 Lut 2005 23:00
    citron_bx
    Poziom 13  

to cykanie w tych samochodach z instalacją chydrauliczo-pneumatyczną jest normalnością i nie jest to cykanie pompy tylko zworu utrzymującego ciśnienie w tej instalacji natomiast częstość tego cykania zależna jest od uszkodzenia akumulatora chydrauliczn-pneumatycznego przeważnie jest to uszkodzenie przepony i zejście azotu ,a wtedy cykanie jest z dużą częstotliwością i to prowadzi do uszkodzenia pompy ciśnieniowej ,ponieważ pracuje nonstop pod ciśnieniem 135Atm.

• #6 12 Lut 2005 00:59
    oost
    Poziom 13  

To chyba jest ta glowna gruszka pod maska,trzeba wymienic i po klopocie.jesli ktorys z kolegow wie gdzie to mozna zrobic doradzcie koledze

• #7 12 Lut 2005 11:16
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    cykanie jest normalności?
    ja uwazam ze nienormalnością
    mam (tu trochę historii), citroena xantie 2.0 HDi 100 kW (box) 2000r z (usztywnionym hydroactivem - sztywniejszym od seryjnego) przywiezioną z niemiec w maju, kupiona od maniaka citroenów, na jego podwórku stało ok 25 szt począwszy od DS-a 19 kończąć na C5
    facet prowadzi jako jeden z nielicznych naprawe hydrauliki (poza ASO) w niemczech
    po krótce opisał mi prace układu jego niedomagań
    pogłebił tym tez moją wiedze na ten temat (a miałem juz kilka hydropneumatów) i zdecydowanie twierdził ze zawór przy 100% sprawnym układzie nie powinien cykać i układ powinien miec wolny przepływ bez zadnych oporów a tym samym w zadnym razie nie powinien sie odzywać podczas podnoszenia lub opuszczania.
    znam kogoś w Polsce kto na dobrym poziomie naprawia układy i napełnia azotem swery ale gość mieszka na pomorzu zachodnim
    pozdro
    T

• #8 12 Lut 2005 15:50
    kazikow
    Poziom 10  

Witam
    Po kolei
    Zawieszenie W Xanti w porównaniu z innymi autami jest bardzo miękie i tak ma być. Natomiast co do drugiego pytania. Cykanie zaworu co 5 sek to stanowczo za często. Może to być spowodowane uszkodzeniem akumulatora ciśnienia lub dużymi przeciekami wewnętrznymi w układzie. Generalnie: rzadkie cykanie zaworu jest oznaką dobrej kondycji hydrauliki
    Powinieneś odwiedzić stronę www.citroen.autko.pl tam uzyskasz wiele informacji na temat swojego autka
    Pozdrawiam
    Andrzej

• #9 14 Lut 2005 20:20
    arek1
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedzi odwiedziłem kilku mechaników w mojej okolicy ale oni patrzą na ten samochód jak na jakis statek kosmiczny. Moze ktos by mi polecił jakiegos mechanika z okolic Konina w wielkopolsce z góry dziękuje.

• #10 14 Lut 2005 23:08
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    a masz moze kolego jakiegoś "swojego zaufanego" mechanika?
    uwierz mi ze hydraulika w citroenie jast bardzo prosta i kazdy porządny mechanik sobie z tym poradzi
    moge Ci pomóc
    mam troche informacji na ten temat na CD
    ile swer ma to autko? (od 5 do 10)
    im wiecej tym bardziej skomplikowany układ i wiecej przewodów
    ja robie (prawie)wszystko sam
    i auto pracuje bez zarzutów, awarii i problemów
    pozdro
    T

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME