Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATmega32/BASCOM - Skąd wziąć dokumentację Bascomu na ten procek

mrhw 11 Sty 2013 17:25 969 2
  • #1 11 Sty 2013 17:25
    mrhw
    Poziom 11  

Od kilku dni walczę z Bacomem i ATmega32.
    Mam książkę Marcin Wiazania - Programowanie mikrokontrolerow AVR w jezyku Bascom.

Książka fajna ale ma kilka lat, więc siedzę na necie i już mnie krew zalewa. Co chwila znajduje jakieś fragmenty programu, których nie rozumiem bo nie mam ich opisu ani w książce ani w helpie.

Próbuję coś sam napisać, ale co chwila brakuje mi opisów do instrukcji albo opisów bloków funkcjonalnych MCU. Prosty przykład Makebcd() - cały dzień spędziłem nad źle działającym programem, zanim doszedłem, że funkcja przekształca tylko Byte, a ja potrzebowałem zamienić 4znaki na BCD

OK mogę próbować omijać Bascom wpisując coś bezpośrednio do rejestrów, tylko po co mi wówczas Bascom.

Teraz próbuje ustawić Timer2 w tryb z porównaniem i nie mogę znaleźć nic na ten temat. Książka jest do TAmegi8 i nie opisuje tego trybu. A w helpie w ogóle nie ma timera2. A na temat timera 0 jest 2 linijki i schemat.
    W minie szlag trafił i zrobiłem to na przepełnieniu. Tylko co z oszczędnością pamięci?

Z braku potrzebnej wiedzy zabawa przeistacza się we frustrację.

Gdzie mogę znaleźć dokumentację do Bascoma dla M32?

0 2
  • #2 11 Sty 2013 18:21
    Fredy
    Poziom 27  

Nieźle roszczeniowy jesteś.
    A może datascheeta poczytasz?

0
  • #3 11 Sty 2013 18:38
    ZbeeGin
    Poziom 38  

mrhw napisał:
    Teraz próbuje ustawić Timer2 w tryb z porównaniem i nie mogę znaleźć nic na ten temat. Książka jest do TAmegi8 i nie opisuje tego trybu. A w helpie w ogóle nie ma timera2. A na temat timera 0 jest 2 linijki i schemat.

Pierwsza wersja składni nadaje się też dla ATMega32.

O! I Timer0 się znalazł...

Trzeba tylko nieco pogrzebać na stronie MCS Electronics by pobrać cały PDF. W związku z tym oświadczeniem pliku nie ma na forum i nie będzie.

0