Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linux Ubuntu i Chrome - nie można załadować wtyczki Schockwave Flash

315-2DP 11 Sty 2013 18:11 6621 18
  • #1 11 Sty 2013 18:11
    315-2DP
    Poziom 17  

Witam!

Kilka dni temu przesiadłem się na system Linux Ubuntu 12.04 LTS. Mam jednak problem przy korzystaniu z przeglądarki Chrome. Próbując wyświetlić niektóre strony wyświetla mi się informacja, że "Nie można załadować wtyczki Shockwave Flash". To samo jest, gdy korzystam z Chromium. Firefox z kolei też ma chyba ten sam problem, bo nie mogę oglądać a jego pomocą filmów na Youtube.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co w tej sytuacji zrobić?

1 18
  • #2 11 Sty 2013 18:14
    linuks
    Spec od komputerów

Zainstaluj flashplugin
    sudo apt-get install flashplugin-installer

0
  • #4 11 Sty 2013 19:03
    linuks
    Spec od komputerów

gecko-mediaplayer zainstaluj

0
  • #5 11 Sty 2013 19:14
    315-2DP
    Poziom 17  

linuks napisał:
    gecko-mediaplayer zainstaluj

Wklepałem w terminalu "sudo apt-get install gecko-mediaplayer". Zainstalowało, ale nadal bez efektu. Ciągle wyskakuje mi ten sam błąd. :(

0
  • #6 11 Sty 2013 19:19
    linuks
    Spec od komputerów

Zmień nazwę katalogu .mozilla w katalogu domowym i firefox uruchom.
    Sprawdz czy masz flash w /usr/lib/mozilla/plugins/
    Ubuntu 32 bit czy 64 bit masz ?

0
  • #7 11 Sty 2013 19:42
    315-2DP
    Poziom 17  

linuks napisał:
    Zmień nazwę katalogu .mozilla w katalogu domowym i firefox uruchom.
    Sprawdz czy masz flash w /usr/lib/mozilla/plugins/
    Ubuntu 32 bit czy 64 bit masz ?

Ubuntu jest 32 bitowe. W katalogu o którym wspominasz jest plik pod nazwą "flashplugin-alternative.so"

0
  • #8 11 Sty 2013 20:00
    linuks
    Spec od komputerów

To dowiązanie powinno być a nie plik. I pewnie jest dowiązanie.
    Uruchom firefox z terminala i podaj komukat z terminala przy próbie otwarcia filmiku youtube. Daj link do takiej strony z błędem firefoxa.

0
  • #9 11 Sty 2013 20:22
    315-2DP
    Poziom 17  

linuks napisał:
    To dowiązanie powinno być a nie plik. I pewnie jest dowiązanie.
    Uruchom firefox z terminala i podaj komukat z terminala przy próbie otwarcia filmiku youtube. Daj link do takiej strony z błędem firefoxa.

Linux'em bawię się dopiero kilka dni. Możesz mi podać co wklepać do terminala i jak uruchomić filmi z Youtube przez niego? ;)

0
  • #11 12 Sty 2013 07:19
    315-2DP
    Poziom 17  

linuks napisał:
    w terminal wpisz firefox to terminal pokaże błędy przy próbie otwarcia filmiku na youtube

Wklepałem w terminal Firefox. Otworzyła się przeglądarka. Z poziomu przeglądarki otwarłem Youtube i wybrałem filmik. W terminalu nie pokazało żadnej informacji. Filmu nawet nie mogę włączyć, bo widzę tylko czarny ekran zamiast początkowej klatki.

linuks napisał:

Proponował bym na początek mint14-mate. Jest oparty na ubuntu. Ma wszystkie kodeki i po zainstalowaniu jest gotowy do użycia.
    http://www.mirrorservice.org/sites/www.linuxm...com/stable/14/linuxmint-14-mate-dvd-32bit.iso
    http://torrents.linuxmint.com/torrents/linuxmint-14-mate-dvd-32bit.iso.torrent

Chciałbym jednak pozostać przy Ubuntu, ale dziękuję za propozycję.

0
  • #12 12 Sty 2013 11:47
    linuks
    Spec od komputerów

Mint to nic innego jak ubuntu z kodekami. Repozytoria są z ubuntu używane. Kodeki masz zainstalowane ?

0
  • #13 12 Sty 2013 12:22
    315-2DP
    Poziom 17  

linuks napisał:
    Kodeki masz zainstalowane ?

Zainstalowałem tylko pakiet "Ograniczone dodatki Ubuntu" z Centrum Oprogramowania Ubuntu. W nich są jakieś kodeki. Czy może masz coś innego na myśi?

0
  • #14 12 Sty 2013 12:26
    linuks
    Spec od komputerów

Wystarczy. Chrome instalowałeś z repozytoriów ?

0
  • #16 12 Sty 2013 12:33
    linuks
    Spec od komputerów

Na początek to instaluj z repozytoriów programy. Chrome jest w repozytoriach. Dojś do przyczyny będzie trudno bo trzeba przekopać pliki. Jak bardzo ubuntu musisz to może przez zdalny dostęp bym popatrzył co masz w tym ubuntu.

0
  • #17 12 Sty 2013 15:26
    315-2DP
    Poziom 17  

linuks napisał:
    Dojś do przyczyny będzie trudno bo trzeba przekopać pliki. Jak bardzo ubuntu musisz to może przez zdalny dostęp bym popatrzył co masz w tym ubuntu.

Jeśli byłbyś na tyle uprzejmy to może zrobimy tak, że ja zainstaluję na nowo Ubuntu i na zaczniemy na świeżym systemie takie manewry?

0
  • Pomocny post
    #18 14 Sty 2013 19:17
    linuks
    Spec od komputerów

Nie ma sprawy. Instaluj od nowa.

0