Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szkoły po gimnazjum

grzybek909 11 Sty 2013 18:53 1935 9
  • #1 11 Sty 2013 18:53
    grzybek909
    Poziom 10  

Jestem nowy na forum a więc proszę o wyrozumiałość. W tym roku kończę gimnazjum i mój problem leży w tym iż nie wiem czy iść do zawodówki czy to technikum. Nie mam zainteresowań związanych z żadnym zawodem... I to tu leży problem. A więc mam do was pytanie czy lepiej iść do zawodówki i mieć te praktyki i czegoś się na nich nauczyć a potem zaoczne technikum. Czy może od razu lepiej do technikum ? Moje średnia w gimnazjum to około 4,3. Jeszcze jak moglibyście zarzucić jakiś pomysł zawodu to był bym wdzięczny, nic z informatyką. Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 9
  • #2 11 Sty 2013 19:11
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Sty 2013 19:17
    grzybek909
    Poziom 10  

Milosek, liceum odpada. Nie wiem czy będzie mnie stać na studia a więc zostaje zawodówka lub technikum. Jak wyżej wspomniałem nie mam jakiś zainteresowań z danym zawodowem . Interesuje mnie wszystko po trochu :). A i czy zawodówka potem technikum to dobry pomysł czy lepiej od razu walić do technikum ?

0
  • #4 11 Sty 2013 19:34
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 11 Sty 2013 19:39
    grzybek909
    Poziom 10  

Ale jak się np. elektroniką nie interesuje zbytnio. Wcześniej nie miałem z nią styczności prócz wkręcania żarówki ;] I jak by mnie to zainteresowało to czy na praktykach w technikum dałbym radę to ogarnąć. Wiem że w technikum jest mało praktyk. Bardzo się tym przejmuje.

0
  • #6 11 Sty 2013 19:51
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Sty 2013 20:20
    dolegus
    Poziom 1  

Idz do zawodówki, dużo praktycznych rzeczy na codzien sie przydaje aktualnie chodze do 3 klasy zawodowej elektryk gdyby nie praktyki od 2 lat 2 razy w tygodniu nie umiałbym nawet posługiwać sie szlifierką. Przed tym jak poszedłem do zawodowki nie umiałem kompletnie nic. Aktualnie jestem wielozawodowy, nie tylko z elektryki. Po zdaniu szkoły i egzaminu zawodowego ide do liceum 2 letniego dla dorosłych. w rezultacie mam wykształcenie srednie dobry fach i duże umiejętności nawet gdybym pracował za biurkiem. (mam braci na spedycji po studiach ktorzy mnie wkręcą) Planuje też skonczyć studia. A Ci wszyscy ktorzy sądza ze zawodowka jest dla debili i głąbów sami nimi są:) Dodam że jak pojdziesz do technikum gowno tak naprawde sie nauczysz z praktycznych rzeczy,bardziej kładątam nacisk na teorie ktora zapomnisz odrazu po napisanym sprawdzianie

0
  • #8 11 Sty 2013 20:24
    grzybek909
    Poziom 10  

Dolegus miałem taki sam pomysł interesowałs się elektryka przed pójściem do zawodówki ? I czy zawodówka potem technikum nocne to dobry pomysł ?

0
  • #9 17 Sty 2013 18:09
    komoda93
    Poziom 14  

Praktyk w technikum prawie w ogóle nie ma, za to masa wkuwania- wzorów, wykresów, definicji, z których większość ci się nie przyda.

0
  • #10 23 Lut 2013 21:37
    Tillo98
    Poziom 8  

Radziłbym iść do technikum. Jeśli uczysz się na 4 z matmy i fizyki to masz realne szanse na zdanie matury i egzaminu zawodowego. Myślę że sobie poradzisz. Osobiście sugeruje technikum pojazdów samochodowych (o ile lubisz auta i te sprawy) albo elektryk. Jakoś nie zagłębiałem się co do tech. mechanik ale myślę że też nie źle. :D

0