Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG HT905TA 5.1 1100W - Wymiana Subwoofer'a

Tirisval 11 Sty 2013 19:15 1110 3
  • #1 11 Sty 2013 19:15
    Tirisval
    Poziom 8  

Witam. Na wstępie przepraszam jeżeli umieściłem temat nie tu gdzie trzeba, ale to miejsce wydało mi się najbardziej prawidłowe.

Otóż mój problem , a raczej pytanie jest odnośnie wymiany Subwoofer'a w kinie domowym dokładnie w tym modelu

http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/1034788

Mój problem polega głownie na tym, że się za bardzo napaliłem i popełniłem ten błąd, który popełnia sporo osób w sytuacji takiej jak ja, a mianowicie kupnego sprzętu zaślepiło mi oczy tak, że aż zapomniałem o sprawdzeniu dokładnych parametrów i możliwości Kina Domowego i po kupnie i podłączeniu nie otrzymałem oczekiwanego efektu względem BASS'U okazało się że niestety sprzęt nie ma ręcznej regulacji BASSU'u tylko odbywa się on automatycznie w zależności od np. jak nagrany jest dany kawałek muzyki czy ma w sobie już mocniejszy BASS czy słabszy oraz względem ustawienia głośności sprzet ma Volume max 40 , BASS taki, który w pewnym stopniu zaczyna mnie zadowalać zaczyna się dopiero od ustawienia Volume na 15. Nie było by to problemem gdyby nie to że sprzet na 15 gra już naprawdę głośno i zaraz sąsiadka wyjeżdża mi z jakimś paragrafem o decybelach. To z grubsza mój problem.

Lecz nie to jest powodem dla którego piszę ten post. Chodzi mi o to czy jest możliwość wymiany samego Subwoofer'a na taki na którym mógłbym regulować sobie sam BASS kiedyś spotkałem się już z czymś takim, tylko było to jakiś czas temu ale widziałem że koleś miał podłączany do kina domowego PANASONIC'a Subwoofer innej firmy na którym regulował Sobie BASS właśnie, gdybym pamiętał u kogo to widziałem to bym się skonsultował najpierw z tą osobą, a tak to stwierdziłem żeby tu sie popytać poniewaz nie znam się na sprzętach.

Jeżeli jest taka możliwość to proszę o jakieś propozycje.

Z góry dzięki za pomoc.

0 3
  • #2 11 Sty 2013 20:29
    anmedia
    Poziom 39  

Generalnie z takimi zabawkami jest jeden problem, glosniki sa specjalnie konstruowane pod dany model. Zwroc uwage nawet na to jak jest podlaczony woofer. Nie na chincza jak to w wiekszosci bywa. Sensowne rozwiaznie to dobry woofer ze wzmacniaczem, ale koszt takiego woofera nowego to koszt calego kina, a i nie wykorzystasz nawet czesci jakosci suba chocby dlatego ze jest on przeznaczony do innego typu sprzetu.

Inne rozwiazanie to zakupic woofer do ktorego sie podlacza kolumny a woofer podlaczasz do wyjsc glosnikow (pasywny) Ale czy zadziala tak jak bys chcial?

0
  • #3 12 Sty 2013 12:41
    Tirisval
    Poziom 8  

Jeśli mam być szczery to nie mam pojęcia z tego względu że nie znam się i dlatego nie mam pojęcia jakie by było najbardziej sensowne rozwiązanie ;(

0
  • #4 12 Sty 2013 14:33
    anmedia
    Poziom 39  

To zostaw to tak jak masz. Albo szukaj informacji w sieci na temat wooferow i ich dzialania (to akurat nie wymaga zbyd duzej wiedzy). Bo w innym przypadku zostaniesz z "kilkoma" woferami i uszkodzonym kinem.

0