Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Twingo 1994r. - Słabe ogrzewanie, niska temperatura nawiewu

Paszczak22 11 Sty 2013 19:19 3288 5
  • #1 11 Sty 2013 19:19
    Paszczak22
    Poziom 16  

Jest dużo postów na ten temat, ale żaden nie pasuje do mojego przypadku, ewentualnie nie ma tam podanego odpowiedniego rozwiązania mojej usterki.

Posiadam twingo 1994 r. W lato ogrzewanie nie sprawia problemów. Gorzej jak temperatura otoczenia spadnie poniżej 5 st. C.

Ogrzewanie przy sile nawiewu ustawionej w pozycji 1 jest wystarczające, jak zacznę zmieniać położenie pokrętła w pozycje 2,3 i 4 tym temperatura nawiewu jest niższa nawet o ok. 20 st. C. Tak samo temperatura uzależniona jest od obrotów silnika - przy wysokich obrotach temperatura jest wyższa.

Podejrzewam 3 przyczyny:
    -zamulona nagrzewnica
    -problemy z pompą płynu chłodniczego
    -zapowietrzona nagrzewnica

To nie jest wina termostatu bo go wyjmowałem i sprawdzałem w garnku czy się otwiera i zamyka. Odpowietrzałem na wężu przy chłodnicy i nie było powietrza (od razu lał się płyn), poziomy płynów w normie.

Moje pytanie jest takie jak zlokalizować usterkę, żeby nie rozgrzebać całego kokpitu jak się później okaże, że winna jest pompa płynu, lub żeby nie wydawać pieniędzy na pompę gdy wymiana ma nie przynieść poprawy.

Dodam, że samochód posiadam od ok. 3 miesięcy i nie znam jego historii. Posiada instalację LPG od 6 XII ale nie podejrzewam, że to jej wina bo już wcześniej samochód słabo grzał.

Twingo nie posiada wskaźnika temperatury silnika. Jest tylko lampka kontrolna.

0 5
  • #2 11 Sty 2013 19:36
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Paszczak22 napisał:
    Jest dużo postów na ten temat, ale żaden nie pasuje do mojego przypadku

I w żadnym temacie nie przeczytałeś aby metodą macajewa sprawdzić temperaturę węży do nagrzewnicy, oraz jaką temperaturę osiągają przewody do chłodnicy podczas porannego rozruchu i nagrzewania silnika.

0
  • #3 11 Sty 2013 21:39
    operatoronwy
    Poziom 17  

Widać chyba się ociepliło więc przedmiot tematu nie stanowi problemu autorowi tematu.

0
  • #4 11 Sty 2013 21:52
    dix_sj
    Poziom 8  

na 90% czeka cie jednak wybebeszanie kokpitu i odmulanie nagrzewnicy, możesz jeszcze robić próbę przepchania nagrzewnicy bez jej wyciągania wodą pod ciśnieniem, ale w sumie woda i tak pojdzie najkrótszym obiegiem i problemu to nierozwiąze

Dodano po 2 [minuty]:

a i przy okazji możesz częściowo przykrywać chłodnicę czymś, nie wiem czy wszystkie Renaulty tak mają ale u mnie był ten sam problem ale mimo iż po czyszczeniu się poprawiło to wraz nie grzeje tak jak np w Oplach

0
  • #5 08 Maj 2013 23:17
    Paszczak22
    Poziom 16  

Wymiana termostatu poprawiła trochę sytuację... będzie kolejna zima to zobaczymy czy na stałe już mam problem z głowy.

0
  • #6 19 Sty 2017 10:44
    Paszczak22
    Poziom 16  

Samochód sprzedany. Dziękuje za pomoc - temat zamykam

0