Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Twingo 1994r. - Słabe ogrzewanie, niska temperatura nawiewu

11 Jan 2013 19:19 4251 5
 • Level 16  
  Jest dużo postów na ten temat, ale żaden nie pasuje do mojego przypadku, ewentualnie nie ma tam podanego odpowiedniego rozwiązania mojej usterki.

  Posiadam twingo 1994 r. W lato ogrzewanie nie sprawia problemów. Gorzej jak temperatura otoczenia spadnie poniżej 5 st. C.

  Ogrzewanie przy sile nawiewu ustawionej w pozycji 1 jest wystarczające, jak zacznę zmieniać położenie pokrętła w pozycje 2,3 i 4 tym temperatura nawiewu jest niższa nawet o ok. 20 st. C. Tak samo temperatura uzależniona jest od obrotów silnika - przy wysokich obrotach temperatura jest wyższa.

  Podejrzewam 3 przyczyny:
  -zamulona nagrzewnica
  -problemy z pompą płynu chłodniczego
  -zapowietrzona nagrzewnica

  To nie jest wina termostatu bo go wyjmowałem i sprawdzałem w garnku czy się otwiera i zamyka. Odpowietrzałem na wężu przy chłodnicy i nie było powietrza (od razu lał się płyn), poziomy płynów w normie.

  Moje pytanie jest takie jak zlokalizować usterkę, żeby nie rozgrzebać całego kokpitu jak się później okaże, że winna jest pompa płynu, lub żeby nie wydawać pieniędzy na pompę gdy wymiana ma nie przynieść poprawy.

  Dodam, że samochód posiadam od ok. 3 miesięcy i nie znam jego historii. Posiada instalację LPG od 6 XII ale nie podejrzewam, że to jej wina bo już wcześniej samochód słabo grzał.

  Twingo nie posiada wskaźnika temperatury silnika. Jest tylko lampka kontrolna.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Paszczak22 wrote:
  Jest dużo postów na ten temat, ale żaden nie pasuje do mojego przypadku


  I w żadnym temacie nie przeczytałeś aby metodą macajewa sprawdzić temperaturę węży do nagrzewnicy, oraz jaką temperaturę osiągają przewody do chłodnicy podczas porannego rozruchu i nagrzewania silnika.
 • Level 17  
  Widać chyba się ociepliło więc przedmiot tematu nie stanowi problemu autorowi tematu.
 • Level 9  
  na 90% czeka cie jednak wybebeszanie kokpitu i odmulanie nagrzewnicy, możesz jeszcze robić próbę przepchania nagrzewnicy bez jej wyciągania wodą pod ciśnieniem, ale w sumie woda i tak pojdzie najkrótszym obiegiem i problemu to nierozwiąze

  Dodano po 2 [minuty]:

  a i przy okazji możesz częściowo przykrywać chłodnicę czymś, nie wiem czy wszystkie Renaulty tak mają ale u mnie był ten sam problem ale mimo iż po czyszczeniu się poprawiło to wraz nie grzeje tak jak np w Oplach
 • Level 16  
  Wymiana termostatu poprawiła trochę sytuację... będzie kolejna zima to zobaczymy czy na stałe już mam problem z głowy.
 • Level 16  
  Samochód sprzedany. Dziękuje za pomoc - temat zamykam