Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpływ agregatu na licznik elektroniczny

nubi 11 Sty 2013 20:41 1563 7
  • #1 11 Sty 2013 20:41
    nubi
    Poziom 11  

Moje zapytanie jest związane ze zmianą liczników na nowe elektroniczne, które ma się na wiosnę odbyć u mnie na działce i czy właśnie z tą zmianą nie czekają mnie przypadkiem jakieś inwestycje,gdyż posiadam agregat który załączam w chwili zaniku napięcia sieci.Nie mam żadnego automatu tylko robię to ręcznie wajchą od stycznika,które na chwile obecną jest przed aktualnym licznikiem ,aby na 100% odciąć się od sieci,potem odpalam agregat i jak się ustabilizuje przełączam na domek.Czy aktualna instalacja nie zagrozi nowemu licznikowi(staremu nic się nie działo),gdy napięcie z agregatu dotknie tego licznika od strony wyjścia czy jednak będę musiał inwestować w styczniki

• #2 11 Sty 2013 23:43
    1988maciejt
    Poziom 13  

Przed licznikiem to znaczy, że prąd z "agregatu" (generatora) również jest zliczany? To raczej trochę.. dziwne, nie?... ja bym takie wtrącenie zrobił ZA licznikiem i nie byłoby żadnego problemu... poza tym nie wiem czy to w ogóle legalne, gmerać przed licznikiem.. można kraśc prąd przecież...

• #3 12 Sty 2013 19:59
    nubi
    Poziom 11  

Przed licznikiem mam możliwość całkowitego wyłączenia i włączenia prądu i tylko tyle(zrobione przez ZE na prośbę poprzedniego właściciela) reszta jest zapląbowana.Agregat stoi zaś ZA tym licznikiem i nie jest oddzielony galwanicznie od niego z tego co się orientuję.Ze wzgędu na zasłyszane i przeczytane anomalie jakie mogą się zdarzać z tymi nowymi licznikami mam tego typu pytanie jak w temacie.Może nowy licznik bedzie jak stary bo ten jest obojetny na ten agregat,ale nie chciałbym zostać posądzony przez ZE o jakieś kombinacje bo akurat ich nowość zapisze jakieś zdarzenie.

• #4 13 Sty 2013 13:28
    Pocieszny
    Poziom 38  

Teoretycznie nie powinno się nic dziać, ale w praktyce bezpieczniej byłoby założyć przełącznik już za licznikiem.

• #5 13 Sty 2013 13:55
    Artur k.
    Admin grupy audio

Instalacja jest źle zrobiona. Zasilanie powinno być przełączane agregat/sieć.

• #6 13 Sty 2013 14:05
    Pocieszny
    Poziom 38  

Artur k. napisał:
    powinno być przełączane

Święta racja, bo jak sobie ktoś zapomni odpiąć agregat i włączy zasilanie... ;)

• #7 13 Sty 2013 14:14
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nie ma problemu żeby to zrobić automatycznie, wystarczy odpowiedni stycznik.

• #8 13 Sty 2013 15:46
    nubi
    Poziom 11  

Macie rację ja wiem,że jest to źle zrobione ale taką instalacje już zastałem i mimo wszystko się sprawdza.Oczywiście z zachowaniem pewnych zasad (wpierw odłącz to, potem załącz to).
    Ja tego nowego licznika wcale nie chciałem i szczerze mówiąc nie chciałbym też inwestować w nowe opracowanie instalacji bo mimo wszystko jest to dla mnie z pewnych względów dość kłopotliwe.
    I dlatego chciałbym się po prostu dowiedzieć czy mogę to tak zostawić, skoro stare opracowanie działało bez zastrzeżeń i mimo wszystko istnieje szansa że nowy licznik ma gdzieś ze mu się pojawia napięcie od tyłu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME