Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Kablowa - Brak umowy na TV Kablową a sygnał jest lecz kiepski. Dlaczego?

pastaldo 11 Sty 2013 21:09 2268 13
  • #1 11 Sty 2013 21:09
    pastaldo
    Poziom 14  

Witam,
    Mam takie może troche dziwne pytanie ale może od początku.
    Nie dawno się wprowadziłem do nowo zakupionego mieszkania. Była tu kiedyś kablówka i kabel koncentryczny wchodzi do mieszkania. Kabel był krótki więc przedłużyłem go zarabiając złącza F i podłączyłem do TV.

Nie podpisywałem żadnej umowy stąd moje zdziwienie gdy TV znalazł ponad 30 kanałów (analogowych). Można by rzec kablówka za darmo. Kanały jednak odbierają bardzo kiepsko i kilka z nich się da oglądać nie dostając palpitacji tzn śnieżą ale coś tam widać. Inne kanały niby coś tam się przebija przez śnieżenie ale dźwięk to tylko szum.

Moje pytania są następujące.
    1) Skoro cokolwiek znalazł TV to znaczy że kabel pewnie jest gdzieś do jakiejś skrzynki dostawcy wpięty?
    2) Dostawca może w jakiś sposób blokować część sygnału? Osłabiać go żeby po podpisaniu umowy podać go poprawnie i będzie działało bez zarzutów?
    3) A może winna jest instalacja w domu? ok 20m kabla w tym jedna złączka na złączach F.
    4) Jak/czym zmierzyć poziom sygnału wchodzący do mieszkania?

Jeśli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
    Pozdrawiam
    Tomek

0 13
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2013 21:26
    marihires
    Poziom 29  

Zakładany jest filtr dolnoprzepustowy w skrzynce.

0
  • #3 11 Sty 2013 21:30
    pastaldo
    Poziom 14  

Aha rozumiem bo myślałem że jeśli jest abonent odłączany to po prostu kabel wyciągają. A ten filtr rozumiem mocno osłabia sygnał i stąd taki a nie inny odbiór?

0
  • #4 11 Sty 2013 21:42
    kazikszach
    Poziom 33  

Żeby mieć dobry sygnał to tylko kontakt z dostawcą.

0
  • #5 11 Sty 2013 21:46
    pastaldo
    Poziom 14  

Byłem ciekaw jak to wygląda własnie od strony dostawcy a wiem że paru speców od tej tematyki tu jest.
    Nie zależy mi na ciągnięciu sygnału na lewo a jedynie o cele poznawcze i ewentualnie wykluczenie problemu w instalacji w domu.

0
  • Pomocny post
    #6 11 Sty 2013 21:57
    kazikszach
    Poziom 33  

Wszystkie problemy z instalacją sprawdzi ci instalator kablówki, który ma odpowiedni miernik, bo sam tego nie zrobisz.

0
  • #7 11 Sty 2013 22:06
    pastaldo
    Poziom 14  

Ok rozumiem nie zdradza się tajników fachu :/

Jak napisałem wcześniej zapytałem bo chciałem się czegoś dowiedzieć. I tak na 99% na dniach zawita u mnie pewnie antena satelitarna ale skoro był kabel w ścianie to podłączyłem dla testów TV, spotkałem się z takimi objawami i byłem ciekaw jak to jest wykonane.
    Czy np w TV kablowej chcąc zmierzyć sygnał można by się posłużyć takim miernikiem jak sa wykorzystywane przy ustawianiu anten satelitarnych?

0
  • #8 11 Sty 2013 22:12
    kazikszach
    Poziom 33  

Miernik jest podobny, tym wskaźnikiem z markietu do anten satelitarnych się nie da.

0
  • #9 14 Sty 2013 00:58
    soulcatcher
    Poziom 7  

filtr dolnoprzepustowy by Ci obciął ilość kanałów, a nie tylko pogarszał ich jakość.

0
  • #10 14 Sty 2013 06:51
    media-wideo
    Poziom 17  

Tu nie chodzi o zdradzanie tajników wiedzy jak to ująłeś, tylko po prostu nikt tu nie jest wróżką i nie wie czy masz uszkodzony kable, czy wstawiono ci filtr, czy też zostałeś wypięty ze skrzynki. Objawy zawsze są podobne.

0
  • #11 15 Sty 2013 11:43
    pastaldo
    Poziom 14  

Dzięki mimo wszystko za zainteresowanie.
    Wiem że wróżek niema a chodziło mi raczej o potwierdzenie przypuszczeń i możliwości technicznych.

1) Pomyślałem że nie może byc wypiety całkowicie kabel ze skrzynki bo skąd by się wzięło te 30 programów, na pewno nie na samym kablu bo w eterze takich programów niema.
    2) "filtr dolnoprzepustowy by Ci obciął ilość kanałów, a nie tylko pogarszał ich jakość. " Podejrzewam że oferta kablówki jest pewnie większa niż te 30 kanałów gdyz tam multimedia chyba jest dostawcą a oni w najmniejszym pakiecie mają więcej. Tak więc obcięte jest chyba i ilość, i jakość. Pozatym znalazł tylko kanały analogowe.

"Objawy zawsze są podobne. " to zabrzmiało jakby objawy wyciągnięcia kabla ze skrzynki czy równie dobrze tylko straty na kablach dawały takie same objawy. Chyba tak nie jest?

0
  • #12 15 Sty 2013 12:40
    media-wideo
    Poziom 17  

Ad.1 Jeśli kable leżą blisko siebie i sygnał jest wystarczająco silny to w twoim kablu szczątki sygnału się pojawią. Zależy od kilku czynników, poziomu sygnału, ekranowania kabla, itd.
    Ad.2 Najpewniej by tak było jak napisane, więc jedna możliwość odpada.
    Ale kto rozmawiał o stratach na kablach? Jeśli kablówka nie była opłacana dłuższy czas to możliwe, że odłączyli. Możliwe też, że kabel uszkodzony. Na razie bawimy się we wróżenie z fusów jakby nie lepiej było zadzwonić do kablówki i zadać jedno pytanie. Nie masz dostępu do skrzynki, więc trudno wysuwać jednoznaczne wnioski.A poza tym pewnie rozróżniasz słowa podobne od takie same objawy?

0
  • #13 15 Sty 2013 14:42
    pastaldo
    Poziom 14  

Z tej kablówki nie było korzystane od co najmniej 2 lat a temat założyłem jak wiadomo bo stwierdziłem że zobaczę co jest "w kablu". Mniej więcej rozjaśniła mi się sytuacja i faktycznie jeśli jednak się skusze na kablówkę to po prostu zadzwonię, podpiszę umowę i niech oni się martwią tym żeby mi odpowiedni sygnał dostarczyć do domu.
    Wielkie dzięki za odpowiedzi.

0
  • #14 15 Sty 2013 18:15
    media-wideo
    Poziom 17  

I to jest najrozsądniejsze wyjście, bo raczej nikt na forum ci tego telepatycznie nie stwierdzi co masz w tym kablu :D

0