Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Karta graficzna, HIS Radeon, - Bardzo głośna praca wentylatora wiatraczka.

11 Sty 2013 21:18 2703 2
 • Poziom 10  
  Witam Szanownych forumowiczów!
  Chciałem podzielić się moim problemem i rozwiązaniem do którego doszedłem, chodzi o bardzo głośną pracę wentylatorka na karcie graficznej HIS Radeon 6770, jest to wentylatorek koloru niebieskiego , montowany na 3 śrubki. Karta graficzna, HIS Radeon, - Bardzo głośna praca wentylatora wiatraczka.
  Szukałem rozwiązania problemu ale nie znalazłem. Wymiana samego wentylatorka jest raczej niemożliwa bo nie dokupi się takiego chyba, że z używanej karty, a to to już moja druga karta HISa z podobnym problemem. Do rzeczy, żeby na jakiś czas zniwelować ten okropny szum należy wentylatorek przesmarować, ale w odróżnieniu od innych wirniczek w stojanie jest montowany na wcisk. W celu rozebrania należy wyciągnąć wirniczek. Bezcelowe w tym przypadku jest odklejanie nalepek bo nic pod nimi nie znajdziemy (poza 4 otworkami i widocznymi w nich lutami od spodu) Karta graficzna, HIS Radeon, - Bardzo głośna praca wentylatora wiatraczka.
  Dodam, że kartę mam od roku i we wnętrzu wentylatorka znalazłem tylko drobne gródki zaschniętego smaru. Wentylatorek można rozebrać bez utraty gwarancji, bo nie ma potrzeby zrywania nalepek. Wirniczek wyciąga się dość ciężko. Ja swój przesmarowałem smarem silikonowym, od tygodnia jest cichutko jak fabrycznie.
  Pozdrawiam.
 • Użytkownik obserwowany
  Witam.
  Bardzo ciekawy pomysł z tym smarowaniem wentylatorka tylko tyle,że minusem po takim smarowaniu jest to,że czasami (w niektórych przypadkach)wentylator traci na mocy i obrotach nawet do 1200RPm. :) Ale ogólnie bardzo dobry pomysł.:)
  Do tego proponowałbym takie wentylatorki smarować smarem technicznym lub jakimś rzadkim bo silikonowy nie jest najlepszy do takich rzeczy.:)
 • Poziom 10  
  Wszystko opisano