Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Twingo 2001 - Nie działający kluczyk

11 Sty 2013 21:48 2964 2
  • Poziom 8  
    Witam
    W sumie sprawa nie działającego kluczyka w Twingo już była omawiana, ale pozwole sobie założyć mój wątek.

Twingo z 2001r z pilotem radiowym .
    Do samochodu posiadamy dwa kluczyki i w sumie z odpalaniem (imobilajzerem) mieliśmy już problem od dłuższego czasu, ale z otwarciem i zamknięciem samochodu nigdy nie było.
    Czasami po otwarciu samochodu z pilota i przekręcając stacyjke, lampka imobilajzera nadal migała. Zauważyłem że jeżeli wkładając kluczyk do stacyjki i przekrecając zapłon przytrzymam wciśniety guzik w kluczyku samochód to lampka świeci na satałe i samochód odpala. Taki sam problem był z obydwoma kluczykami.

Dzisiaj żona wróciła z pracy do domu i dzwoni że nie może zamknąć samochodu z pilota w kluczyku. Samochód zamkneła wkładając kluczyk do zamka.
    Z domu zabrałem obydwa kluczyki i poszedłem zobaczyć co jest grane.
    Kluczykiem zapasowym z pilota bez problemu otwarłem samochód.
    Spróbowałem jeszcze kilka krotnie i zawsze się otwierał i zamykał.
    Niestety na drugi kluczyk ( żony) centralny nie reagował,pomimo tego że czerwona kontrolka w kluczyku migała.
    Jeszcze sprawdziłem czy odpali z kluczyka żony, oczywiście wcześniej otwarłem samochód tym co działa centralny. Twingo bez problemu odpaliło .
    Jeszcze spróbowałem przełożyc baterie, ale to nic nie pomogło.
    Zauważyłem jedną rzecz, czerwona lampka w niesprawnym kluczyku migała szybciej od tego drugiego sprawnego. W obu przypadkach lampka w kluczyku mignie dwa razy, ale w tym zepsutym miga znacznie szybciej . ( popodmianie bateri jest to samo)
    Zastanawia mnie co jest przyczyną, że w tym niesprawnym kluczyku kontrolka miga szybciej, może kluczyk się rozkodował?
    Mam pytanie jak się koduje kluczyki w Twingo?
    pozdrawiam
  • Poziom 30  
    A może po prostu to bateria w pilocie?
  • Poziom 8  
    Jak juz pisalem podmienilem baterie w pilotach i nie pomoglo.
    Jeszcze sprobuje zalozyc nowa baterie i zobaczymy.
    Probowalem (zaprogramowac) kluczyk recznie, siedzac w srodku przytrzymalem przycis centralnego ............. , ale i to nie pomoglo.
    Zastanawia mnie dlaczego dioda w niesprawnym kluczyku dioda miga szybciej
    tez mignie dwukrotnie ale odstep jest krotszy.