Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sprzętowy rejestrator-hdd z wejściami analog? czy może zoneminder?

Sibi 11 Sty 2013 22:30 1851 3
  • #1 11 Sty 2013 22:30
    Sibi
    Poziom 11  

Witam
    Mam potrzebę posiadania rejestratora video:
    - obecnie około 5-6 kamer (pewnie kiedyś dojdą następne), jakość PAL D1 (albo nawet NTSC D1 dla 30fps)
    - ciekawe zdarzenia w większości są w nocy, przy oświetleniu IR/słabym, więc kamery pracują w trybie cz-b, więc gorsze kolory NTSC nie przeszkadzają, a to że NTSC ma 30fps (PAL 25fps) to chyba tylko zaleta - 20% więcej klatek/20% szybsze klatki = większa płynność i lepszy obraz? (ale może się mylę?)
    - podgląd video na żywo przez internet (internet i router już jest), oraz/lub przez dostęp do sieci lokalnej przez wifi z telefonów itp (ap-wifi też jest, ogólnie siec ethernet i wifi jest i działa)
    - nagrywanie obrazu po wykryciu ruchu (na 4 kamerach, na 2 nagrywanie "w kółko" bo ruch jest bez przerwy)
    - dostęp do nagrań przez sieć ethernet z komputera, bardzo chętnie NIE TYLKO Z INTERNET EXPLORERA lub jakiegoś dzikiego softu, oraz możliwość ich zgrywania (w jakiś sensowny format video, by móc dać nagranie np Policji bez doktoratu z codeków video)
    - rejestrator (lub serwer z zoneminderem) będzie zamknięty w szafce rack, więc obsługa lokalna rejestratora zupełnie niepotrzebna. Tylko dostęp zdalny.

Kamery analogowe "dość dobre" (600tvl, kopułki porządne itp) mam w ilości 4 szt, najwyżej ze dwie bym dokupił. Analogowa kamera jednak jest tańsza niż "IP o podobnej jakości"...

I teraz pytanie - jak to rozegrać?
    Posiadam 2 karty "4x BNC" na 1x BT878, PCI, czyli miałbym 8 wejść, ale niestety 1 BT878 to tylko 25fps, a 4 wejścia = maks ~7fps na kamerę? Mógłbym postawić serwerek (gratów PC pod dostatkiem) z linux+zoneminder+ te karty... przy okazji mam 2 kamerki IP (badziewie po 299zł, ale są) to też bym mógł podłączyć do systemu. Ale FPS będzie mało... i taki PC będzie pobierać >50W...
    Szukać innej karty rejestrującej video - problematyczne, bo 8kanałów 200fps kosztuje prawie tyle co gotowy rejestrator "skrzynka"

Mogę kupić jakiś (i tu pojawia się pytanie -jaki?) rejestrator DVR 8x PAL D1 200fps (300fps przy ntsc?). Pytanie tylko - jaki, by rejestrował faktycznie 300fps@8xD1 i miał sensownie definiowaną obszarową detekcję ruchu, i dostęp zdalny? I nie zdechnie w nim po roku zasilacz typu "laptopowy klocek" ubijając resztę...

Oczywiście chodzi o niski budżet, ale bez przesady ;) tzn sam rejestrator tańszy niż 1000zł (przeróżne dyski mam).

0 3
  • #2 12 Sty 2013 09:35
    beerman
    Poziom 16  

Najpierw przeszukaj forum, bo wątków o płynnym nagrywaniu już było sporo.
    Za te pieniądze to używany MOŻE się znajdzie http://tiny.pl/h2mzc
    Co do zgrywania i dostępu, to każdy markowy rejestrator ma sensowne rozwiązane. Ja w analogu stosowałem głównie Aper.

0
  • #3 12 Sty 2013 12:48
    Sibi
    Poziom 11  

czyli całkowicie zapomnieć o sprzętach typu: Noname 8ch hdmi
    o którym sprzedawca pisze:

Cytat:
    Rejestrator 8-kanałowy,
    kompresja H.264, PENTAPLEX,
    prędkość zapisu do 200kl (w rozdzielczości D1)

albo: REJC8E czy REJD8 dla którego podają rozdzielczość D1 i 200fps (ale może "nie równocześnie?")

Może gdyby wziąć jakiś rejestrator 16ch 400fps (np BCS-1604E ~900zł) - czy w takich sprzętach da się wyłączyć (nie nagrywać) kilku kanałów i pozostałym zwiększy się fps? Nie wiem czy w nich fps jest ograniczony wydajnością cpu kodującego video, czy czipem framegrabera z multipleksowanym wejściem, czy czymś jeszcze?

Albo - może trzeba wybić mi z głowy 25/30fps, i np BCS 0804LF-A z 8xD1(malpa)12.5fps wystarczy?

Albo zrezygnuje z jednej kamery, czy coś 4ch 4xD1@25fps (100fps) się znajdzie? Najwyżej w przyszłości bym miał dwa rejestratory...

0
  • #4 12 Sty 2013 12:58
    Marek31415
    Poziom 31  

Sibi napisał:
    NTSC ma 30fps (PAL 25fps) to chyba tylko zaleta - 20% więcej klatek/20% szybsze klatki = większa płynność i lepszy obraz? (ale może się mylę?)

Oczywiście mylisz się i to bardzo.
    Po pierwsze NTSC to technologicznie starsze rozwiązanie i nie wdając się w szczegóły, kodowany kolor jest gorszy.
    Po drugie, dlaczego twierdzisz, że większa płynność (kl./s) daje lepszy obraz?
    Jest dokładnie odwrotnie. Przy stałym paśmie, a tak się zwykle ustawia kodowanie, im większa płynność obrazu, tym mniej szczegółów, czyli gorsza jakość.
    Dodatkowo zawalasz dysk niepotrzebnym materiałem. Do funkcjonalności monitoringu przemysłowego potrzebujesz maksymalnie 5-10 kl./s o dobrej jakości.
    Tak, aby rozpoznać człowieka, odczytać tablicę rejestracyjną itp. Większa ilość to tylko zawalanie dysku, krótszy zapis z kamery i zwiększanie czasu przeglądania materiału.

0
  Szukaj w 5mln produktów