Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praktycznie podświetlana klawiatura - fotorezystor czy coś innego?

goodfun 11 Jan 2013 23:25 1422 2
    goodfun
    Level 14  
    Witam!

Kupiłem na eBayu prosto z Chin nieoryginalną podświetlaną klawiaturę do mojego netbooka Asus eee 1215P. Z racji, że producent nie przewidział podświetlanej klawiatury do tej serii netbooków to nie wyprowadził również zadnego wyjścia. LEDy zasilane są około 5V wiec chce pociągnąć przewód od zasilania dysku (jest blisko). Niestety nie wiem co zrobić, żeby ta klawiatura nie świeciła cały czas. Najlepiej zeby podświetlanie włączało się po dotknięciu przycisku i gasło po kilkunastu sekundach od bezczynnosci. W moim przypadku jest to chyba jednak niemożliwe.

Moje pytanie - czy umieszczenie czujnika światła byłoby dobrym rozwiązaniem? Klawiatura podświetlałaby się wtedy kiedy było by ciemno. Wiem, ze do tego można wykorzystać fotorezystor.

Jeśli to dobre rozwiązanie to jak najprościej można byłoby go wpiąć w taki układ? Bo domyślam się, że poza fotorezystorem będą potrzebne jeszcze inne podzespoły elektorniczne.

Z góry dziękuję za informację.
    ROSOMAK7
    Level 15  
    Może jakiś włącznik dotykowy? bo przecież ekran daje blask więc fotorezystor może się nie sprawdzić.
    goodfun
    Level 14  
    Na pewno fotorezystory mają różne czułości i coś odpowiedniego by się dobrało. Co do włącznika to nic ciekawego nie znalazłem. Może podsuniesz jakiś link właśnie do włącznika dotykowego?