Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmienna integer C#. Zapis i odczyt. Radiobuttony.

Sentence 12 Sty 2013 00:04 1581 8
  • #1 12 Sty 2013 00:04
    Sentence
    Poziom 2  

Witam.
    Iż jestem początkujący nie wiem jak użyć tej oto funkcji integer,chodzi dokładnie o zapis i czytanie.
    mam radiobuttony do których są przydzielone poszczególne liczby 1-1000.
    I chce aby liczba przypisana np 500 zapisywała się i została odczytywana.
    Zrobiłem kod który włącza aplikacje java i chodzi mi szczególnie o zmianę ramu,po kliknięciu w radiobutton :)

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Z góry dziękuje!:)

0 8
  • #3 12 Sty 2013 15:32
    Sentence
    Poziom 2  

A jakbyś to inaczej zrobił ?:) napisałem to w miarę moich umiejętnośći ;p

0
  • #4 12 Sty 2013 16:04
    marcinj12
    Poziom 40  

A jakiego typu jest ta zmienna ram?? Chodzi o to, że jeżeli masz już zmienną typu integer, to czemu ma służyć jej ponowna konwersja na integer? Poza tym nie widać miejsca, gdzie wykorzystujesz zmienną ram1

0
  • #5 12 Sty 2013 17:34
    Defice
    Poziom 25  

A gdzie tu jakieś odwołanie do radiobutton ? Jeżeli dobrze rozumiem, to pokazany przez kolegę kod znajduję się w zdarzeniu zaznaczenia radiobuttona ?

Najlepiej wkleić cały kod, bo pokazany urywek kodu ciężko interpretować.

0
  • #6 12 Sty 2013 19:25
    Sentence
    Poziom 2  

Przepraszam zapomniałem dopisać że kod który podałem jest w form1 a radiobuttony w form2.

0
  • #7 12 Sty 2013 19:50
    Defice
    Poziom 25  

Problem nadal nie jest oczywisty. Koledzy wcześniej zapytali o zmienną "ram" bez rozwiązania tej "zagadki" nie ruszymy dalej :D Obie zmienne ram i ram1 są i co dalej ? Nie wiemy do czego one służą, a już tym bardziej o co chodzi z tym castingiem zmiennej ram1.

Jeżeli kolega ma problemy z komunikacją między formatkami, to podpowiem, że aby odwołać się do innej formatki wystarczy:

W form2 zadeklarować:

A w form1 odwołać się do tej wartości tak:

Jednak nadal nie widzę powiązania z radiobuttonami. Mogę się tylko domyślać, że kolega chce przekazać wartość po zaznaczeniu radiobuttona do form1.

Jeżeli tak, należy w form1 odwołać się zdarzenia radioButton.Checked w form2.
    Dobrze zgaduje ?

0
  • #8 12 Sty 2013 20:09
    Sentence
    Poziom 2  

Chodzi mi dokładnie o to gdy zaznaczę radiobutton w 2formie do którego jest przypisana liczba w 1 formie zmieniał się w linijce

ram = 512;

zmieniała się liczba 512 i została zapisana

0
  • #9 12 Sty 2013 20:42
    Defice
    Poziom 25  

Nie wiem jak to najprościej przekazać więc wrzucę pełne kody.

Wędka nie pomogła, będzie ryba :)

W form1 mam dodatkowy label, tak aby było widać, kiedy zmienia się wartość zmiennej ram1, która jest przekazywana do form1 za każdym razem gdy zmieni się zaznaczenie radioButton. Button1 służy do wywołania form2, tam dopinamy się do CheckedChange.

form1:

W form 2 zrobiłem celowo 2 radioButtony tak aby było można zmieniać wartość zmiennej ram.

form2:

Logika działania jest taka:

form1 "reaguje" na zmianę zaznaczenia w form2, wtedy do zmiennej ram1 trafia odpowiednia wartość z form2 (pochodząca ze zmiennej ram).

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat :P

0