Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Asusa potrzebne szybkie opinie.

12 Jan 2013 00:16 1572 13
  • Level 11  
    Witam.

Chcę zakupić router ASUS RT-N10LX.
    http://www.mixelectronics.pl/asus-rt-n10lx-60499
    Możecie powiedzieć co o nim sądzicie ??
    Jaki jest jego zasięg ??
    Czy warto go kupić ??
    Router będzie używany do sieci domowej (laptop,tablet,telefon,konsola) wszystko w odległości ok 20 metrów od routera.

Za wszystkie odpowiedzi i dobre rady bardzo dziękuje.

Pozdrawiam WIDUL.
  • Level 17  
    Zasięg jak zwykle zależny od przestrzeni (ściany i inne przeszkody)
  • Level 34  
    Byłem ostatnio u klienta z tym routerem podpiętym do modemu operatora kablowego. Nie spisywało się to najlepiej. Zaproponuję coś od Tp-Linka.
  • Level 11  
    A co myślicie o tp-link tl-wr841n
  • Level 11  
    Mam nowy problem mianowicie zakupiłem router pentagram p6361 gdy podłączyłem kabel z neta do routera wszystko gra zasięg jest idealny tylko nie udostępnia mi internetu.
    Dodam ze u mnie wygląda sprawa tak ze ja do pc kablem antenowym z tuby (internet radiowy ) podpinam kabel antenowy do osobnej karty lan w pc ( internet wszystko działa ) a z płyty głównej kablem skreszowanym ( chyba tak to się nazywa ) do routera ( zawsze tak miałem i działało na laptopie,tablecie,telefonie )

jak macie jakieś pytania to piszcie najlepiej jak ktoś sie na tym zna to niech napisz na gg 40181719

Dzięki.
  • Level 43  
    Podłacz routera do komputera i sklonuj adres MAC.
  • Level 11  
    CHACA możesz mi to bardziej wytłumaczyć
  • Level 43  
    Przepraszam ale ten model nie ma tej opcji :(
  • Level 19  
    to o czym mowisz chaca jest dostepne w p6361 :)

do autora
    jakbys kupil P6361 mialbys odkrecana antenke i w jej miejsce moglbys podlaczyc sobie kabelek z "tuby" (jesli to antenowy a nie skretka) i mialbys necik na wiekszej ilosci kompow po skretce (kablu sieciowym). Wtedy moglbys sklonowac MAC adres karty wifi (tam gdzie byla przylaczona "tuba") komputera do interfejsu radiowego routera i mialbys dostep na kazdym kompie w domu podlaczonym do tego routera.

obecne rozwiazanie jest mocno pradozerne ;)
  • Level 11  
    Sory za pomyłke i wprowadzanie was w błąd ale to jest model p6361

Dodano po 5 [minuty]:

Mi chodzi tylko o to żeby mieć neta bezprzewodowo
  • Level 19  
    mozesz zrobic tak jak Ci wczoraj tlumaczylem w kazdym razie rozwiazania sa dwa:
    1. ustaw na porcie WAN petagrama sztywne IP to ktore masz wpisane w lapku a na interfejsach LAN i WLAN pentagrama ustaw DHCP i wtedy urzadzenia dostana adres z pentagrama skoro PC i tak juz robi jako APC. Podlacz kabel idacy z PC do lapka do portu WAN pentagrama i gotowe

2. Mozesz wylaczyc dhcp na pentagramie a kabel z PC wpiac do jego portu LAN. Z tym ze wtedy bedziesz musial ponadawac sztywne IP tej samej klasy i podsieci jaka masz na PC wszystkim urzadzeniom podlaczonym do pentagrama a z tego co wiem masz tablet, konsole nie wiem czy to mozna na nich tak ustawic lepiej zeby dostawaly adres automagicznie z pentagrama
  • Level 19  
    Chyba najprościej będzie zakupić jakiś tani router DSL. Pentagrama podłączyć do anteny bezpośrednio, a drugi router przezroczyście do Pentagrama. Rozwiązanie zarówno proste jak i znacznie mniej prądożerne i przy okazji ekologiczne ;)