Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gokart- jaki silnik i jego typ wybrać?

Dave1996 12 Sty 2013 01:05 2451 3
  • #1 12 Sty 2013 01:05
    Dave1996
    Poziom 7  

Mam zamiar zbudowac małego gokarta.
    Jak budowa napędzanego pojazdu to podstawą jest typ napędu.
    Ja wybrałem napęd elektryczny, i teraz rodzi się pytanie- jaki silnik wybrać?
    Zastanawiam się nad tym:
    http://magma.sklep.pl/product-pol-1739-SILNIK-Z-LAPAMI-36V-800W-STEROWNIK-MANETKA-NAPED.html
    caly układ sterownikowy gotowy, do tego załatwie 3 jakieś dobre akumulatory samochodowe z warsztatu i... i co teraz? Jest to dobra kombinacja do mojego gokarta?
    .................................
    (jak złe forum to proszę o przeniesienie-
    te wydawało mi sie najbardziej odpowiednie)

0 3
  • Deimic Smart Home
  • #2 12 Sty 2013 01:29
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Dlaczego akurat elektryczny? Nie lepiej spalinowy? Na złomie za 50zł dostaniesz.

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 12 Sty 2013 02:08
    Dave1996
    Poziom 7  

W dziedzinie spalinowców nie jestem zbyt dobry. Nigdy nie dłubałem w silnikach spalinowych ale co innego z elektrycznymi lepiej się na nich znam, budowałem autka na sterowanie z lego, zrobiłem np. rower napędzany wkrętarką, elektrycznie sterowane rolety (były problemy z ogranicznikami he he ) czy jakieś tam obwodziki z diodami i takie tam duperelki z elektryką ...
    ..................
    Tak więc ponawiam pytanie, czy ten zestaw nada się do napędu gokarta?

Dodano po 1 [minuty]:

Dave1996 napisał:
    Mam zamiar zbudowac małego gokarta.
    Jak budowa napędzanego pojazdu to podstawą jest typ napędu.
    Ja wybrałem napęd elektryczny, i teraz rodzi się pytanie- jaki silnik wybrać?
    Zastanawiam się nad tym:
    http://magma.sklep.pl/product-pol-1739-SILNIK-Z-LAPAMI-36V-800W-STEROWNIK-MANETKA-NAPED.html
    caly układ sterownikowy gotowy, do tego załatwie 3 jakieś dobre akumulatory samochodowe z warsztatu i... i co teraz? Jest to dobra kombinacja do mojego gokarta?
    .................................
    (jak złe forum to proszę o przeniesienie-
    te wydawało mi sie najbardziej odpowiednie)

0
  • #4 12 Sty 2013 12:21
    zygfryd.W
    Poziom 20  

silnik 2t jest prostszy niż budowa sterownika do rolet. uwież mi. podłączyć silnik do akumulatora to jedno a co że sterowaniem obrotami? porównaj kopyta silnik spalinowy dostaniesz już za 50zł jak się postarasz ja niedawno od komara dałem 30. Do tego ewentualnie kupisz zestaw naprawczy do 100zł można się zmieścić zależy od silnika. łańcuch i zębatka oraz manetki złom kilka groszy. a przy silniku elektrycznym silnik kilkaset złotych sterownik to samo a gdzie akumulatory?

0