Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wylaczanie sie karty graficznej i klawiatury

Altair980 12 Jan 2013 07:55 2262 19
    Altair980
    Level 9  
    Witam :)
    Posiadam problem taki: w trakcie pracy komputera nie mogę ustawić grafiki 1920:1080 ponieważ chwilę później karta graficzna z klawiaturą się wyłącza (tak jakby prądu im brakowało), jedyną możliwością włączenia z powrotem jest ponownie włączenie komputera do prądu, aby te 2 komponenty zaczęły działać normalnie :) Na grafice 1600:900 części nie wyłączają się podczas przeglądania witryn internetowych, ale w trakcie grania nagle wszystko się zacina i wyłącza się karta graficzna z klawiatura.
    A sprzęt mam taki:
    Karta graficzna: Gigabyte AMD Radeon HD 7850
    Procesor: AMD FX(tm)-8120 Eight - core processor 2.82 GHZ + system chłodzenia wodnego
    System: 64 bitowy (SP1 )
    Klawiatura: Alienware TactX
    RAM: 8 giga ddr3
    Zasilacz: 600W
    Płyta główna: zintegrowana (serwisant w sklepie sam kupował kartę i procka do tej płyty i on zapewnia, że ani zasilacz ani płyta nie mogą stanowić problemu)
    Czy istnieje jakieś wytłumaczenie tej sytuacji, dlaczego tylko karta z klawiaturą się wyłączają ? Bo ja już naprawdę nie wiem :)
    młody14
    Level 37  
    A jakiej marki jest ten zasilacz ? Czyżby logic ?
    beo
    Level 36  
    Jaką masz ustawioną częstotliwość odświeżania? Zwróć uwagę, czy jest ona obsługiwana przy wybranej rozdzielczości, przez Twój monitor.
    kropak
    Level 15  
    Była seria kart 7850 własnie od gigabyta, która miała problemy może trafił się taki... dobrze byłoby sprawdzić na innym komputerze.
    Grigori310891
    Level 23  
    Niektóre monitory zwłaszcza stare crt nie wyrabiają odświeżania. Zasilacz ?. Sprawdź Kondensatory na Płycie :) zaktualizuj bios,
    Altair980
    Level 9  
    Teraz jak mam na test 700w to komputer działa dłużej, ale niestety nie da rady ustawiać większej rozdzielczości ekranu, ponieważ ponownie karta się wyłączy. Wydaje mi się, że jakbym miał 900w zasilacz, to nie powinno być problemów... ale to tylko moje stwierdzenie.
    kropak
    Level 15  
    Bez przesady z tymi 900W spokojnie wystarczy dobry zasilacz 500W przy takiej konfiguracji. Pytanie jaki masz zasilacz czy ma mocna i oddzielna sekcje 12V
    Altair980
    Level 9  
    No jak wcześniej widziałem to karta graficzna 400w potrzebuje + procek też mało nie ciągnie z chłodzeniem... Teraz właśnie koleś mi proponuje abym kupił 750w +80, zasilacz mam Storm, a sekcje gdzie znaleźć?
    Odświeżanie mam 60 Hz a miałem wcześniej 75hz.
    kropak
    Level 15  
    Eee no co Ty jakie 400W ;) to nie GeForce... Cały zestaw na i5-3570 z MSI 7850 pod obciążeniem pobiera 230W! Składałem ostatnio znajomemu i zasilacz OCZ 500W nawet ciepły się nie robi. A znaleźć możesz na nalepce zasilacza jest jego cała specyfikacja i możliwości prądowe na poszczególnych liniach.
    Altair980
    Level 9  
    Na stronie sklepowej widziałem inne informacje o karcie :) że 400W wymagane jest :) A w informacji zawartej na papierze jest napisane: rekomendowany 500w, teraz doliczając procesor + resztę sprzętu, więc energii trochę potrzeba :)
    I ogólnie które informacje mam napisać o tym zasilaczu ? Cala plakietkę przepisać najlepiej ?
    kropak
    Level 15  
    To nie tak... podaja taka moc, ale to dla całego komputera :) przecież nie kupujesz drugiego zasilacza dla samej karty graficznej ;) i podaja więcej bo nie wiadomo w jakiej konfiguracji karta będzie pracowac. To trzeba samemu dobrac do swoich potrzeb. Sama karta max bierze 200W!
    A tu masz taka specyfikacje zasilacza dla karty graficznej ważna jest linia +12V
    Altair980
    Level 9  
    AC input:230V,6.2A 3+3VDC +5VDC +12V1 +12V2 -12VDC +5vSB PS-ON COM POK
    FREQUENCY 50/60HZ 25A 24A 30A 30A 0.3A 2.5A REMOTE RETURN PG

MAX LOAD - 700W 684W 16W

to wszystko z nalepki

Dodano po 1 [minuty]:

ogolnie problem taki mam od wlozenia systemu chlodzenia wodnego do proca bo wczesniej sie grzal strasznie proc i dostawilem mu to i zaczely sie problemy z karta wiec pobor mocy zrobil sie wiekszy wedlug mnie i karta siada
    kropak
    Level 15  
    Procek zjada Ci 125W jak nie kręcisz ;) Czyli cały bez karty będzie koło 200W + 200W karta graficzna. Hmm... 500W w Twoim przypadku to za mało, ale 600W starczy. Pytanie jeszcze co to jest za płyta główna ile ma złącz PCI-e. Może przełóż do drugiego i sprawdź czy jest tak samo.
    Altair980
    Level 9  
    no tak ale wczesniej problem byl tylko z grzaniem sie procka i po wstawieniu chlodzenia nagle karta zaczela sie wylaczac wiec watpie by plyta byla za slaba a o plycie ciezko bo nie mam tej kartki od niej \z nazwa mozna jej nazwe znalezc na pc ?

Dodano po 14 [minuty]:

oto nazwa mojej plyty glownej

ga-78lmt-s2p
    kropak
    Level 15  
    To jaki to jest zestaw do chłodzenia procka, że aż tyle potrzebuje mocy? Jaka ma temperature teraz procek?
    Altair980
    Level 9  
    teraz procek dziala pieknie jest mala temperatura grzania nie pamietam dokaldnie ale jest o 500 % lepiej bo wczesniej komputer mogl dziala tylko 5 minut nie cale i nagle mialem 80 stopni i wlasnie po wstawieniu wodnego chlodzenia karta zaczela sie wylaczac wiec to chyba od mocy
    kropak
    Level 15  
    Trudno w to uwierzyc przecież w chłodzeniu wodnym nie ma nic takiego 1 wentylator i chłodnica, która nie jest na prad, a na ciecz :) wiec pobór pradu jest taki jak dobrego chłodzenia powietrznego. Ja bym sprawdził ta karte graficzna w innym komputerze. Jesli będzie wszystko dobrze to znaczy, że płyta gówna nie daje rady mówiac dokładniej sekcja zasilania na płycie. Jesli jest nowy bios do niej to zaktualizuj może cos pomoże.
    Altair980
    Level 9  
    a to juz czarna magia :D z tym biosem :P aczkolwiek tylko po tym chlodzeniu zaczelo sie wszystko walic , tak wiec sprobuje dokupic lepszy zasilacz juz tam znalazlem 750+80w jesli z tym nie wyjdzie to wtedy pomysle o plycie :))
    kropak
    Level 15  
    Byc może to tylko zbieg okolicznosci, że po wymianie chłodzenia zaczeły się dziac te rzeczy, bo jak wczesniej miales wysoki temperatury na procesorze i płycie mogło cos strzelic i teraz takie historie. Trzeba poprzez sprawdzanie kolejno czesci wyeliminowac przyczyne, bo tak mozna sie motac z tydzien o co chodzi ;)
    Altair980
    Level 9  
    ogolnie :) powiem ci tak ze tylko max 2 razy sprawdzilem procka jak pracuje a komputer przeciez ma ogranicznik ze wylaczy sie pod temperatura krytyczna :) wiec od tego sie nic nie powinno zepsuc :) ale jak mowisz moze to byc zbieg okolicznosci :) no nic sprawdze wszystko po koleji :)