Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer BDP-330 + VSX-917v - Migocące białe piksele

rul3z 12 Sty 2013 08:39 1584 5
  • #1 12 Sty 2013 08:39
    rul3z
    Poziom 7  

Witam,

Parę dni temu kupiłem w sklepie nowy Pioneer BDP-330 i mam z nim (lub amplitunerem) mały problem. 

Podłączyłem go do amplitunera Pioneer VSX-917V. Obraz przez HDMI, dźwięk przez chinch. Na pozór wszystko gra.
    W amplitunerze włączam DVD/LD obraz jest w TV, dźwięk też, z tym, że nie wiem czy jest 5.1, bo mam tylko podłączone dwie kolumny na stereo, ale to nie jest teraz ważne.
    Problem w tym, że obraz śnieży :/
    Migoce mnóstwo białych pikseli, przypomina to wyładowania na matrycy (najbardziej widać na czarnych częściach obrazu), ale to chyba nie one, bo gdy odłączę odtwarzacz BR i włączę przykładowo dekoder sat, to obraz jest ładny i nie ma tych białych migocących kropek.
    Gdy podłącze bezpośrednio odtwarzacz BR do tv brak tych kropek. 

Na chłopski rozum, coś z amplitunerem, ale dlaczego przy podłączeniu dekodera sat przez ten HDMI nie ma tych kropek? Sam już nie wiem, może Wy coś doradzicie 

0 5
  • #2 12 Sty 2013 14:49
    anmedia
    Poziom 39  

rul3z napisał:
    Obraz przez HDMI, dźwięk przez chinch.

Co za bezmyslne polaczenie. Gdybys przeczytal kilka ostatnich postow na forum to naprawde nie wiele, lub nawet zerknal w instrukcje i zadal sobie odrobine - minimum trudu to juz tego pytania bys nie zadawal:
    rul3z napisał:
    dźwięk też, z tym, że nie wiem czy jest 5.1, bo mam tylko podłączone dwie kolumny na stereo,

To ze masz dwie kolumny nic nie zmienia. Jesli dzwiek jest dekodowany do przestrzennego zawsze na wyswietlaczu pokazuje sie stosowna informacja. Ale tego dzieku nawet przy wszystkich kolumnach podlaczonych i tak bys nie uzyskal - z pewnoscia nie przez kable RCA.

rul3z napisał:
    Na chłopski rozum, coś z amplitunerem, ale dlaczego przy podłączeniu dekodera sat przez ten HDMI nie ma tych kropek?

Wiec na chlopski rozum aby wyeliminowac problem amplitunera czy kabla, to tym samym kablem podlaczasz bezposrednio do TV najpierw dekoder pozniej odtwarzacz. Jesli w dekoder i odtwarzacz dzialaja prawidlowo zanczy ze i kabel i urzazenia sa OK a problem stoi po stronie amplitunera.
    Jezeli po podpieciu tym samym kablem dekoder i BD nie dzialaja, lub dzialaja zle to wina kabla. W ten sposob eliminujesz poszczegolne elementy.

0
  • #3 12 Sty 2013 16:23
    rul3z
    Poziom 7  

hmm...
    To może inaczej.

Podłączenie1
    [TV] <--hdmi1-->[AMPLITUNER]<--hdmi2-->[odtwarzacz BluRay] = migocące białe piksele
    Podłączenie2
    [TV] <--hdmi1-->[AMPLITUNER]<--hdmi2-->[TV SAT] = brak migocących pikseli
    Podłączenie3
    [TV]<--hdmi1 i 2-->[odtwarzacz BluRay] = brak migocących pikseli

Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się jaśniej.

0
  • #4 12 Sty 2013 21:04
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, jest jasniej, ale nie napisales czy poprostu "wypinasz" jedno urzadzenie i np zamiast bluraya wpinasz w ten sam kabel i w te samo zlacze TV Sat. Bo to ma duze znaczenie, Ty nie piszesz o tym, jedynie co to mozna sie domyslac.

Juz nie czekajac na nastepnego posta. Jesli jest tak jak napisalem ze tylko zamieniasz urzadzenie, pod tym samym kablem i wejsciem, to sprobuj lepszej jakosci kabelek.

0
  • #5 13 Sty 2013 11:26
    rul3z
    Poziom 7  

angelica_n napisał:
    zamiast bluraya wpinasz w ten sam kabel i w te samo zlacze TV Sat.

robiłem, robiłem. W TV sat nie śnieży ...

0
  • #6 13 Sty 2013 12:16
    anmedia
    Poziom 39  

Wiec wymien na lepszy kabel. Zobacz jakie wersji sa wejscia i wyjscia HDMI w amplitunerze i blurayu. Kup dobry markowy kabel, nie hama i no-name. Bo wskazuje wszystko ze sygnal sie gubi. Byc moze ze bedziesz potrzebowal nawet dwoch dobrych kabli do podlaczenia do amplitunera i z amplitunera!

0