Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FLEX S47 - ODKURZACZ PRZY WCIĄGANIU GIPSU JEST NAELEKTRYZOWANY

RAFF1973 12 Jan 2013 11:13 13536 4
phoenixcontact
 • #1
  RAFF1973
  Level 2  
  Witam!
  Panowie czy ktos z Was wie co jest powodem elektryzowania się odkurzacza podczas wciągania gipsu?Strasznie kopie po rękach,nawet trzymając plastikową rączkę od węża?Przy wycierzniu szlifierką tego zjawiska nie ma ale jak tylko zacznę odkurzać gips z posadzki to zaczyna kopać!
  Proszę o jakieś dobre rady!!!
  z góry dziekuje i pozdrawiam.
 • phoenixcontact
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  RAFF1973 wrote:
  Przy wycierzniu szlifierką
  A można po polsku?
 • phoenixcontact
 • #3
  RAFF1973
  Level 2  
  a co jest niezrozumiałe?

  Dodano po 8 [minuty]:

  Ten odkurzacz jest przeznaczony między innymi do odsysania pyłów gipsowych.Problem polega na tym ze szlifując ściany za pomocą szlifierki rura od odkurzacza jak i cała reszta nie elektryzuje się.Uzywajac go do zwykłego odkurzania pyłów gipsowych(po szlifowaniu) z posadzki strasznie mocno się elektryzuje.Nie rozumiem czemu sie tak dzieje?
 • #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Może to nie sprawa odkurzacza, tylko ubrania.Szlifując ściany za pomocą szlifierki wykonujesz wolniejsze ruchy, natomiast przy odkurzaniu pyłów gipsowych z posadzki ruchy są szybsze. Inna możliwość to taka, że dotykając posadzki następuje rozładowanie nagromadzonego (np. na ubraniu, na plastikach odkurzacza) ładunku elektrycznego przez posadzkę. To tylko takie moje domysły.

  RAFF1973 wrote:
  a co jest niezrozumiałe?
  RAFF1973 wrote:
  wycierzniu
 • #5
  pitkos
  Level 12  
  Jeśli chodzi o moje obserwacje podobnego zjawiska - czyszczenie drukarki laserowej - to uważam że, elektryzuje się rura odkurzacza na skutek tarcia drobin gipsu (tonera). Przy niewielkich ilościach materiału wewnątrz rury, ładunki się zdołają wyrównać na skutek skończonej rezystancji układu: rura, odkurzacz, podłoga, użytkownik. Natomiast zasysane większe ilości potrafią mocno "kopnąć".
  Rozwiązaniem jest nie lepsza izolacja, ale zastosowanie przewodzących elementów i połączenia wyrównawcze.
  Zobacz tu