Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pad do PS2 - Niedziała przycisk L1

mariusz0123 12 Sty 2013 12:17 3723 12
  • #1 12 Sty 2013 12:17
    mariusz0123
    Poziom 11  

Witam ,posiadam PS2 i ostatnio zauważyłem , że nie działa L1 na padzie .Rozkręciłem go i wszystko na pierwszy rzut oka jest OK .Pad w środku lśni , żaden kabel nie jest oderwany .Sprawdzałem innego pada i działa .Jak to naprawić . ??

Pozdrawiam
    mariusz0123

0 12
  • #2 13 Sty 2013 00:11
    kozik3
    Poziom 16  

Może być uszkodzona taśma od przycisków. Na oko nie można tego zauważyć. Taśmę można delikatnie sprawdzić miernikiem, najlepiej mierzyć dotykając pól przy przyciskach, ale bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić powierzchni. Też miałem taki przypadek tylko, że inne przyciski. Generalnie nie opłaca się tego reanimować i jest to prawie niewykonalne.

0
  • #3 07 Lut 2013 20:01
    mrozilla
    Poziom 17  

Prawie tzn.? U mnie krzyżak w praco działa, ale dopiero po mocniejszym naciśnięciu niż reszta, a wiem, że DS2 reaguje na siłę nacisku, tak więc jakby połowa nacisku nie działa, dopiero dociśnięcie powoduje reakcję... z takim czymś da się coś zrobić? Bo tej zielonej taśmy to nigdzie do zakupu nie widziałem.

0
  • #4 07 Lut 2013 20:38
    kozik3
    Poziom 16  

"PRAWIE" ponieważ są kleje które przewodzą i w ten sposób najłatwiej naprawić tak delikatną ścieżkę, ale w przypadku PS2 to się nie opłaca. Podróbki padów są dosyć tanie, a tubka kleju kosztuje chyba ok 30-35 zł. Lutowanie tej taśmy nie wchodzi w grę. W Twoim wypadku jeżeli działa pod wpływem większej siły raczej będzie wytarta gumka lub wystarczy samo czyszczenie pól pod stykiem. Trzeba rozebrać i sprawdzić.

0
  • #5 07 Lut 2013 20:49
    mrozilla
    Poziom 17  

Już rozbierałem, w sumie było wszystko ładnie, ale przeczyściłem dla pewności i gumkę spod krzyżaka przekręciłem, aby innym elementem dotykać pola w prawo, pomimo zmiany, dalej w prawo są problemy, a reszta działa tak jak powinna. Wizualnie, w prawo nie jest bardziej wytarte niż jakikolwiek inny punkt...
    A wiadomo, że oryginalny pad to jednak oryginalny, chińczyk to już chyba ostateczność.

0
  • #6 08 Lut 2013 08:08
    kozik3
    Poziom 16  

Właściwie zrobiłeś wszystko co można było zrobić. Jeżeli masz miernik sprawdź jeszcze przejście pomiędzy polami, być może pod wpływem nacisku taśma kontaktuje lub nie, ale w takiej sytuacji problem nadal pozostaje - tak jak u poprzednika.

0
  • #7 08 Lut 2013 09:06
    mrozilla
    Poziom 17  

I właśnie czasami jest tak, że po prostu jakby ciągle był ten w prawo wciśnięty i wtedy muszę wyjąć pad z portu i włożyć ponownie, po czym wszystko wraca do normy.

0
  • #9 08 Lut 2013 09:24
    Angry_Us3r
    Poziom 16  

Najpierw to Ty sprawdź, czy masz przejście na każdym przewodzie, od wtyczki pada aż do płytki, te kable są tak molestowane, że może gdzieś zrobiła się przerwa.

0
  • #10 08 Lut 2013 09:38
    mrozilla
    Poziom 17  

Hmm raczej nie miałoby to nic wspólnego z siłą nacisku, aczkolwiek dla pewności sprawdzę, lepiej wykluczyć wszystkie inne możliwości, żeby w razie potrzeby wiedzieć, czego u "dawcy" szukać, bo czasami można dorwać uszkodzone pady niedrogo, tylko, aby właśnie to, co potrzebne nie było uszkodzone. ;)

0
  • #11 08 Lut 2013 12:51
    kozik3
    Poziom 16  

Teraz wspomniałeś, że przycisk jakby się zacina. Skoro tak się dzieje to sprawdź przejścia przewodów, ale także pomiędzy żyłami przedzwoń czy czasami nie robi się gdzieś zwarcie. Być może uszkodziła się izolacja. Przerwa na przewodzie raczej odpada, bo jak dobrze pamiętam sygnał idzie tam cyfrowo,więc więcej rzeczy by nie działało. Sprawdzałeś ten port pod innym padem ?

0
  • #12 17 Lut 2013 18:12
    mrozilla
    Poziom 17  

Ok mam teraz pytanie odnośnie innego pada dualshock2 który udało mi się dostać, otóż, przejście mają wszystkie kable od PS2 do pada, jest również przejście pomiędzy miejscem mocowania zielonej taśmy na płycie, a chipem na środku płyty natomiast przyciski jakie działają to:
    - oba analogi
    - kwadrat
    - krzyżak dół/prawo
    - select
    - start
    - obie wibracje również działają

Nie działa:
    - krzyżak góra/lewo
    - L1/R1
    - X
    - Kółko
    - Trójkąt

Nie udało mi się sprawdzić, a raczej nie wiem w jakiej grze (ale raczej nie działają):
    - L2/R2
    - Analog

Tylko teraz czy to wina tej zielonej taśmy czy czegoś innego. Wizualnie wszystko wygląda świetnie.

1
  • #13 27 Lis 2013 12:48
    adasiko
    Poziom 10  

Witam Ja mam jeszcze inny problem Pad sam skrecal w lewo po czym po "rozruszaniu się " wrócił do normy i normalnie dalo sie grac, jednak po kilkunastu minutach grania ponownie zaczal wariowac oba pady oryginalne w jedym nie dzial trojkat i zaczal sam skrecac, a w drugim przez samoskrecainie sie nic nie da zaakceptowac

czy moze to byc problem gdzies przerwanego kabla ?, najdziwniejsze jest to ze jakby doastal zwarcia i sam chce skrecac i nieodpuszcza

0