Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żelazko PHILIPS GC4641i - spalony rezystor?

12 Sty 2013 12:25 3036 4
 • Poziom 2  
  Po kilku miesiącach użytkowania z żelazka poleciał dym. Po zdjęciu tylnej obudowy na zielonym przewodzie był całkiem osmolony element. Rezystor?
  Nie mam pojęcia co to jest, bo wszystko się skopciło, łącznie z izolacją.
  Może ma ktoś jakiś schemacik lub podpowiedź? Załączam fotki.

  żelazko PHILIPS GC4641i - spalony rezystor?

  żelazko PHILIPS GC4641i - spalony rezystor?
 • Poziom 27  
  Witam no wygląda jak rezystor tam jest elektronika ??? to może jest opornik zasilacza schematów to chyba nie znajdziesz pokarz dokładnie w co wpięty ten opornik. Trzeba sprawdzić czy za tym opornikiem coś nie robi zwarcia.
  Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Jest tam elektronika, zrobiłem dodatkowe fotki, ale dalej nic nie jest okopcone.
  Ten rezystor jest wpięty do zielonego przewodu, końcówki były zaizolowane i strasznie okopcone, łącznie z przewodami i obudową.

  żelazko PHILIPS GC4641i - spalony rezystor?

  żelazko PHILIPS GC4641i - spalony rezystor?
 • Poziom 27  
  Witam tak ta elektronika może być nie okopcona ale może powodować zwarcie (kondensator) lub coś co zasila ma zwarcie i dlatego spalił się opornik musisz sprawdzić miernikiem czy masz zwarcia. To wygląda jakby wytwornica pary.
  Co zasila ta elektronika ?
  pozdrawiam

 • Specjalista AGD
  Według mnie tutaj rozwazanie czy to rezystor czy nie nie ma najmniejszego sensu..
  Po pierwsze, musiałbym zrobić zdjęcie gdzie widać gdzie i jak podłączony jest ten element, bo na zamieszczonych zdjęciach nic nie widać.. A jedyne co mi się rzuciło to uszkodzone przewody wysokiego napięcia - Których to nie radzę naprawiać, także jezeli nie kupiśz całej kompletnej elektroniki i instalacji do tego zelazka to nie podejmuj się naprawy..
  Dla mnie sensownym rozwiązaniem było by pominiecie całej elektroniki.. - Fakt, nie będzie jonizacji pary, jednak to zbedny bajer a zelazko będzie działać jak inne normalne zelazka..

  Po drugie - Po widocznych uszkodzeniach , osmoleniu.. Czy to aby wina elektroniki? Ja bym radził zagłebić się dalej i sprawdzić czy aby nie było wycieków z łączenia zbiornika lub stopy..