Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję kolumn aktywnych.

12 Sty 2013 13:02 1992 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Przymierzam się do kupna kolumn aktywnych dla mobilnego dj, przejrzałem setki tematów i dalej nie mam odp na moje pytanie.
    A więc zamierzam kupić takie oto kolumny firmy skytec:
    coś takiego http://allegro.pl/estradowa-kolumna-aktywna-800-watt-holandia-gw-i2908908938.html
    Co myślicie
    przyznam za bogaty nie jestem poszukuje coś aby grało uszów nie męczyło ale nie najwysza pólka!!
    dodam że sprzęt ma grać na dyskotekach typu szkolne itp.. do 80 os. max.
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Na początek poczytaj ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729664.html .
    Skoro nie jesteś bogaty to naprawdę stać cię żeby kupić takie dziadostwo i za chwilę kupić coś innego z powodu uszkodzenia tego "czegoś"? Sądzę, że nie. Co do "męczenia uszu" to również nie warto męczyć ich takim wynalazkiem.
    Ile masz do wydania? Sprzęt musi być nowy czy może być używany? Dlaczego akurat aktywny? Co masz przeciwko kolumnom pasywnym?
  • Poziom 8  
    Kolumny mogą być używane najlepiej do 1200zł
    nieno mogą być pasywne ale moim zdaniem (dobre kolumny chyba taniej wychodzą aktywne)
    ale to tylko moje zadanie
    jeszcze zastanawiałem sie nad STX PA-400 i do tego końcówka mocy też STX PA-800
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    pelom1 napisał:
    zastanawiałem sie nad STX PA-400 i do tego końcówka mocy też STX PA-800

To będzie najlepsze z tym budżetem z tym, że nie na na 80 osób i nie na dyskoteki. Nie dadzą rady. Basu z tego bardzo mało jest.
  • Poziom 8  
    a jeżeli dokupie bas ?
    ale to będzie trzeba chyba mocniejszą końcówke?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Wtedy da radę ale to jaki napisałeś dodatkowa końcówka mocy no i crossover do podziału pasma.
  • Poziom 8  
    Możesz polecić mi jakąś niedrogą końcówke do 2x STX 400 i suba STX 400?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Chcesz podłączyć nadstawki pod jeden kanał a suba pod drugi? Oczywiście da radę ale końcówka nie będzie tania bo musi wytrzymać obciążenie 2om (2x4om równolegle z nadstawek) tak że lepiej 2 końcówki. Nawiasem mówiąc tego suba od STX na 12" głośniku kompletnie nie będzie słychać przy tych nadstawkach więc pomysł bardzo nietrafiony. To musi być sub na jakimś konkretnym 15" głośniku i to minimum.
  • Poziom 23  
    STX PA.1800, ale ona pochłania cały budżet bo kosztuje nie całe 1300zł. Do tego nie kupuj basów typu "ibiza sound LS pro" to to szmira...